Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz doooo #4 üzenetére

    Már nem tudom hol olvastam, hogy Kínának ma már nem az olcsó munkaerő a legfőbb előnye, hanem a gyártási rendszerek magas fokú integráltsága. Hogyha valamit gyártani akarsz, akkor az alapanyagokat könnyen be tudod szerezni, s nem kell összevadászni, hogy mit milyen minőségben honnan szerzel be. Ezek már kialakultak.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #15 üzenetére

    A pilot már működik nem? Jó magaviseletért olcsó hitelt kaphatsz amiért az alibaban tudsz vásárolni.

    Kíváncsi leszek majd a társadalmi hatására ennek az osztályozó rendszernek. De ez évek, évtizedek vagy ki tudja mennyi idő.
    Az zemberek majd megtanulnak nagyon szépen egy ütemre tapsolni. Igaz lesz mesterséges kiválasztás is, hogy aki nem lép egyszerre nem kap rétest estére. A hatás max évek. Hitler is pár év alatt hogy eljutott a éppen hogy bekerültünk a parlamentbetől a zsidó törvényekig. Nem kellett hozzá 10 év. Mindezt úgy, hogy a hosszú kések éjszakáján kívül nem is nagyon vérengeztek.
    Meglepő tény, de a Rajna vidék annektálása, Anschluss, Cseh bevonulás puskalövés nélkül történt!
    Szóval gyorsan meg lehet tenni az agymosást és az új rendszer kiépítését.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #93448704 #37 üzenetére

    Most ez komoly?
    Akkor hagy mondjak neked a fogolydillemmára egy másik példát.

    Van két vállalkozó. Messze vannak, nem ismerik egymást, nem tudnak összebeszélni.
    Ha mindketten odafigyelnek a környezetvédelemre akkor a készletek 1000 évig megmaradnak.
    Ha az egyik odafigyel a környezetvédelemre, akkor ő drágábban fog gyártani, következésképp 1 éven belül lehúzza a rolót és éhen hal.
    Ha mindketten nagy ívben tesznek a környezetvédelemre, akkor azonos áron tudnak termelni, egyikük se megy tönkre, csak a világ körülöttük 100 éven belül.

    A vállalkozók melyik lehetőséget válasszák?
    Nyilvánvalóan azt, hogy 100 éven belül a világ elpusztul.
    Miért?
    Mert kényszerpályán vannak, mivel a fogolydillemma arra épül, hogy döntésüket nem tudják összehangolni, azt a lehetőséget választják, hogy a másik döntésétől függetlenül a lehető legjobb helyzetbe kerüljenek.

    Ha meg szeretnéd menteni a világot, akkor nem a csúf környezetszennyező nagyvállalatot kell utáni, hanem a játékot kell megváltoztatni. A vállalkozók nem azért döntenek a világ elpusztítása mellett, mert abban van a pénz, hanem, mert nem akarnak éhen halni.

    A kérdésedre válaszolva azért előbre való a morális érdek a gazdaságinál, mert az embert azt tette emberré, hogy képes egy napnál tovább előbbre gondolni. Azért a politikának kell, mert ő képes a játékszabályokat befolyásolni, hogy a résztvevők együtt tudjanak működni. A politikusoknak kéne azt mondani, hogy nem muszáj betartani a környezetvédelmi előírásokat, állami pénzen lehet támogatni a saját céget, csak akkor nincs WTO tagság.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gebriel #41 üzenetére

    Ha a fogolydilemmát nézzük, akkor helyesen döntenek. :(
    A probléma az, hogy mi környezetvédelem témakörben fogolydilemma játékot játszatunk a résztvevőkkel, s csodálkozunk, hogy miért annak megfelelően önző döntést hoznak?

    Hosszú távon egyáltalán nem jó és nem elfogadható. De nem az ő hibájuk, hanem azoké, akik erre kényszerítik őket. Ők csak végigmennek az úton.

    Ha egy randsomware titkosítja az adataidat akkor az kinek a hibája?
    Program?
    Aki a programot írta?
    Te aki felelőtlen voltál?
    Akik írták az OS-t és vírusirtót amit használsz és vannak benne bugok?
    CPU miért futtatta a kódot?

    Valójában teljesen mindegy kinek a hibája, a lényeg, hogy mit lehetett volna tenni, hogy az adatait megmaradjanak.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz CsiguszMaxim #79 üzenetére

    Sajnos a folyamatokat nem a bennük lévő dolgok, hanem az algoritmus determinálja. (Kevés kivételtől eltekintve.)
    Vezetőket, legyenek azok diktátorok, vagy demokratikusan megválasztottak az fogja érdekelni, hogy hatalmon maradjanak. (Legyen jól fizető munkájuk amihez értenek.)
    Diktátorok kézikönyvében van egy érdekes gondolat. Ott is az egyetemi hallgatók azon vannak, hogy legyen demokrácia Afrikában, ne legyenek ott elnyomó rezsimek, béke és szabadság legyen. Aztán felteszik a kérdést, hogy ok, de ezért mit lennének hajlandók beáldozni? Drágább kávé? Magasabb törlesztőrész a diákhitel után? Mert ha Afrikában nem "olcsó" diktatúra van, akkor ezek is drágábbak lesznek. Így már kevésbé akartak a diákok jólétet Afrikában a saját kárukra.
    Vagy volt olyan tanulmány ami arról szólt, hogyha az országok GDP-je változna, a szegényeké duplázódna, a gazdagoké arányosan változna akkor mi lenne. Bizonyos GDP fölött a várható életkor, vagy a boldogság, már nincs egyenes arányban a GDP-vel, alig változna. Míg a szegényeknél ez markáns változást hozna. Drasztikusan megnőne a várható életkor, a munkakörülmények. Ha az embereknek nem az jelentene napi 2 óra munkát, hogy vizet szerezzen magának, akkor jobb élete lenne, és termelékenyebb is. Összességébe a föld GDP-je még növekedne is. Ez nem mai tanulmány.

    Ha valamit tenni szeretnél a világbékéért vagy a globális felmelegedés ellen, akkor arra nem az a megoldás, hogy te mivel jól kereső állásod van napelemet építesz. Vagy olyan napelem támogató rendszert csikarsz ki ami szétviszi a hálózatot és még duplázza az áram árát (Németország) hanem a folyamatokat próbálod megváltoztatni.

Új hozzászólás Aktív témák