Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #5 üzenetére

    Olyan vékony, hogy nem fér bele dedikált GPU. Az Apple is az NV-vel csináltatott egy külön lapkát, amit csak ők kaphatnak meg. Most, hogy a CPU-ba kerül az IGP, a teljesítmény jelentősen megugrik, így nem szükséges egy külön GPU-t mellé rakni. Ez lehetővé teszi az eddiginél vékonyabb dizájnt.

    (#6) Fücsök007: Köszi javítva. :R

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #10 üzenetére

    Egy külön GPU az három chipet jelent minimum. Mert kell a proci, a vezérlő és egy GPU. Ennek a három chipnek ilyen vékony dizájn mellett fizikailag nincs hely, amennyiben nem akarsz valamit kihagyni a termékből (pl.: optikai meghajtó).
    A processzorba integrált IGP azonos gyártástechnológián készül a procival. Éppen ezért egy jelentősebb ugrás van teljesítményben a hagyományos megoldáshoz képest. A memóriavezérlő is ott van a proci mellett, vagyis nem kell dedikált memóriát alkalmazni, ami a költségeken jelentősen dobna. Az is megoldható persze, hogy a rendszermemóriából eszik az IGP, de akkor a CPU és a vezérlő közötti szűkös sebesség behatárolná a teljesítményt. A fogyasztás is jobb, mert az IGP is a procihoz fejlesztett energiagazdálkodást tudja alkalmazni, ami jobb eredményeket biztosít. A heterogén feladatokban is jelentős az előny, mert az IGP és a CPU chipen belüli kommunikációra képes, vagyis nem kell félni az adatok átadásából adódó késleltetés miatt, amit a lassú buszok okozhatnak. Az eddigi programok esetében nagyon ügyeltek erre, vagyis a CPU által küldött adatokat a GPU nagyon ritkán küldte vissza, ha nem volt erre szükség, akkor nem is alkalmazták. Mostantól, akár négyszer is vissza lehet küldeni az adatokat, mert nem kapod meg a PCI Express késleltetésből eredő büntit.
    Nyilván ezt minden vállalat látja, és integrálnak is. Nem tudsz olyan nagyobb IT céget mondani, akinek nincs ilyen megoldása. Az persze, hogy ki mekkora jelentőséget szentel a GPU-nak, és a CPU-nak egyéni döntés kérdése. Pl.: A Sandy Bridge esetében az IGP akkora, mint két processzormag. A Llano IGP-je például a lapka felét teszi ki. Nyilván az Intel szerint a processzor ereje még mindig jobban fog számítani, míg az AMD szerint a gyorsabb és fejlettebb GPU jobban vonzza a vásárlókat az elérhető többletszolgáltatások miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #15 üzenetére

    Nem. A MacBook Air egy öreg Core 2-es proci és egy NV-s vezérlő, amiben van IGP, memóriavezérlő és lényegében egy déli híd. Ez a lapka az eredeti Ion 2 lett volna, csak az Intel licenszproblémák elé állította az NV-t. A lapkát picit átdolgozták, és kiadták a Macbook Air-hez. Ebből kifolyólag az új Air két lapkából áll, vagyis pont annyiból, amennyi egy ilyen vékony masinába fizikailag belefér, egy külön GPU már nem férne bele.
    Egy másik IGP-s chipset már nem oldható meg. Manapság a processzorokban van a memóriavezérlő. Nem tudja a vezérlőbe integrált IGP közvetlenül elérni. Egy szűkös buszon keresztül, meg nincs értelme az egésznek, mert a CPU és az IGP közötti busz nagyon lassú lenne. Erre lenne megoldás a dedikált memória az IGP-nek, amit az AMD is csinált a lapkakészleteinél. Ez persze drága, és a heterogén feldolgozást is kizárná, mert az adatok nem egy közösen elérhető tárban helyezkednek el.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #22 üzenetére

    Az AMD az egyetlen, aki HT kapcsolatot használ a vezérlő összekötésére. Az Intel DMI-t használ, ami számottevően lassabb. Persze nyilván az NV előtt ott a lehetőség, hogy az AMD processzorokhoz lapkakészletet fejlesszen. Tagjai a HT konzorciumnak, szóval a licensz megvan.

    Mert a Core 2 az egyetlen processzor, amihez elérhető volt egy viszonylag fejlett NV vezérlő. Más lehetőség nem volt az Apple előtt. A Fusion csak januárra lett kész, de a frissítés ősszel volt. Majd jövőre lehet teljesen váltani a négymagos Khrisna lapkára.

    Nagyon pici az Airbook alaplapja. Muszáj picire venni, mert a billentyűzet alatt már nincs hely, vagyis a csuklótámaszos részbe kellett betenni mindent. Ezért problémás ennél a dizájnnál a dedikált GPU. Annyira vékony a kialakítás, hogy a billentyűzet alá nem tudsz mit tenni.

    Az ODD-ből nagyon slim dizájn kellene. Olyan vékonyság mellett, mint a Airbook kivitelezhetetlen, de picit vastagabb méret esetén már elférhet.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák