Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dezz #20 üzenetére

    Erőltetik azokat amennyire lehet. A Samsung és Panasonic plazmák is iszonyat dinamikusak bolti üzemmódban. Persze fényerőben nem tudják így odaharsogni maguk a szintén ordító LCD-k mellé, és még kevésbé érhetnek oda az áruházi neonok árnyákéba, de a saját mozi módjukhoz képest félelmetesek (kb. SD minőséget gyártanak a HD anyagból az agresszív zajszűréssel, élkiemeléssel, színtúlszaturálással, fagyosan hideg fehérrel, black és white crusba húzó dinamikus kontrassztal, max fényerő mellett erősebb foszforlaggal és ditherzajjal, stb).

    Sem a kontrasztarányát, amit manapság még nagyságrendileg sem, de a mozgóképkezelés minőségét sem. Na jó, némelyik LED-es LCD próbálkozik a BFC-vel, de az szintén aligha ér a közelébe annak, amit egy PDP természetéből fakadóan tud. (És mellesleg tegyük hozzá, hogy ilyen üzemmódban ugyan úgy zavarja azt, aki nem bírja a PDP vibrálását se és jelentősen csökken a maximálisan elérhető fényerő, tehát aki azért választott LCD-t, hogy fákjának használja, az nem fogja bekapcsolni.)
    A többek közt 3D kedvéért gyorsaságra kiélezett meghajtás (össze-vissza kevergetett sub-field sorrend + egyéb trükkök) és alacsony foszfor utóderengés már olyan közel vitte őket a CRT-khez, hogy egy LCD megint ne érhessen a közelükbe (hiába nyert egy kis időt a villogtatható LED-ekkel), bárhogy is próbál villogni (na jó, talán lenne rá mód, de aránytalanul drágán, viszont akkor a PDP-n is lehetne még tovább csiszolni, ha fentebbtolhatnák az árakat).

    Aztán lehetne még sorolni, hogy általában nagyságrendekkel jobb a PDP panelek homogenitása. Stb, stb, de szerintem kár túlmagyarázni. Sok TV-t láttam már, és az utóbbi években ha sötét szobában egymás mellé téttem volna egy középkategóriás Panasonic, esetleg Samsung plazmát és egy csúcskategóriás LCD-t (bármely gyártótól), akkor az egyiket látni sem akarnám többé, és csak szajkóznám mindenhol, hogy az LCD technológiát sohasem szabadott volna beengedni a házimozi piacra, mert egyszerűen nem erre (kontrasztos mozgóképre) való (hanem CMYK nyomtatási kontrasztú állóképre). Vagy hagyjuk is a feltételes módot, mert többször meg is tettem (a fej-fej melletti összehasonlítást és a szajkózást épp most is :DDD).

    De talán még sötét szoba sem kell, ha kikapcsoljuk a mozgásinterpolációt, amitől nekem kognitív hányingerem van, szédül a szemem és nézni sem bírom a képet. Akkor már világosban is látni hogy csóváz az LCD, ahogy átfolyik az egy-egy képkocka a következőbe, miközben a PDP legfeljebb elzajosodik a mozgó élek mentél én a finom átmeneteknél, de amúgy szép lágy és folyamatos a monzgás, semmi betépett egér jellegű folyás.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák