Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz MK VII #46 üzenetére

    nem vettem semmit magamra, én nem osztogatok meg sok mindent. és minősítelek, mégpedig az itteni megnyilvánulásaid alapján. ennyi, ne kombináld túl a dolgot ;)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #46 üzenetére

    "Teljesen tönkreteszi az emberi kapcsolatokat. Ma már a gyerekek sem mennek játszani a térre,mert ott élik az életüket"

    Ez egy ordas nagy kamu, hogy a Facebook miatt nem mennek a gyerekek játszani a térre. Ha akarnának menni, akkor a Facebook is megfelelő felület lenne arra, hogy megbeszéljék, mikor és hová mennek, mint ahogy pl. nekem van egy társaságom, akikkel egy Facebook csoporton keresztül tartom a kapcsolatot, mert szétszéledtünk az országban, és ott beszéljük meg az IRL találkozókat is. A Facebook csak egy eszköz, ha nem lenne, lenne helyette más.

    Egyébként a te döntésed, de szerintem nagyon rosszul látod, fordítva közelíted meg a dolgot. A másik közhely, amit sokan hangoztatnak, hogy a virtuális ismertségek. Holott a közösségi hálókon a többség nagyrészt valódi ismerőseit jelöli be.

    Szerk.:
    Annyi technikai vívmányra mondták már, hogy tönkreteszik az emberi kapcsolatokat, aztán mégsem. Lásd pl. mobiltelefon, TV, meg internet általában. Sokan sírnak, hogy nem ismerjük már a szomszédainkat sem. De miért kellene pont a szomszédunkkal barátkoznunk, hiszen az csak a véletlen eredménye, hogy éppen mellettünk lakik? A kommunikációs vívmányok pont azt könnyítik meg, hogy a megfelelő emberekkel barátkozzunk, és ne kizárólag a cellatársainkkal, a szomszédnak is jobb, ha nem velem barátkozik, ha egyébként teljesen másféle emberek vagyunk. Ez nem hogy embertelen lenne, hanem inkább emberségesebb. Persze ott van a kamu nosztalgia a régi falvakról, ahol mindenki ismert mindenkit, a valóságban azonban azoknak az embereknek, akik kicsit is nyitottabbak voltak vagy mélyebb gondolkodásúak az átlagnál, maga lehetett a pokol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák