Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aelod

    veterán

    válasz total90 #34 üzenetére

    Leírtad a lényeget :R

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • bambano

    titán

    válasz total90 #34 üzenetére

    jaja, mindig jönnek ilyen ignoráns felhasználók, akik tényleg nem értik, hogy miért baj az, amit a facebook, a google, meg a többi hasonszőrű cég csinál. mivel itt a nyilvánvaló választ nem lehet leírni, maradjunk annyiban, hogy nagyon komoly baj, és nagyon törvénytelen.

    például mai tapasztalat: szerinted probléma, hogy a google pontosan tudja, hogy mi a pártpreferenciám annak ellenére, hogy én ezt sehol nem adtam meg?

    az történt, hogy néztem pár videót ma délelőtt a tecsőn, és a tecső a videók elé választási kampányvideót rakott, amiben reklámozták, hogy kire szavazzak. eltalálták, hogy melyik választókörzetben lakom, és azt is, hogy melyik oldalhoz tartozom. tehát a google olyan adatokat tárol rólam, ami alapján targetált hirdetést tudott nekem küldeni.

    ez explicit sért egy kisebb kazal törvényt, és ha ez május 25-e után történt volna, az minimum 6 milliárd forint büntetést jelentene.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cog777

    senior tag

    válasz total90 #39 üzenetére

    Pegig Bambano jol beszelt, gyakorlatilag kiismernek es igy tudjak mivel lehet befolyasolni teged.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Stanlee

    őstag

    válasz total90 #39 üzenetére

    Szerintem a google sem hasznalja jol a rendelkezesre allo adatokat. Ha ezek a celzott reklamok, mint amiket most kapok, akkor inkabb ne is probaljanak meg szemelyre szabott ajanlatokkal jonni, mert a minoseg es talalati arany szinte egyenlo a nullaval.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • janeszgol

    félisten

    válasz total90 #39 üzenetére

    De ez nem a piszkos ügyletekről szól. Vannak dolgok, amik csak rám, csak még valakire, csak még valakikre, a közönségre stb tartoznak. Most nehogy ellőjük az "akkor miért online beszélsz róla" örökzöldet, mert falnak megyek. Kapcsoljunk le mindent és menjünk ki a rétre. Azért azt, mert a 21. század kommunikációs platformjait használom. Erre találták ki őket. De nem veszik figyelembe a megszorításokat, az ismerőseim is kiadhatják az adataim egy részét. Ez gáz, ennek vége kell legyen.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz total90 #34 üzenetére

    Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy attól, hogy nem tudom, mire jók az általam megosztott adatok, más tudhatja... :D És nem biztos, hogy akarom, hogy felhasználja.
    Mondjuk ennek érdekében nem ott élem az életem.

    Illetve, továbbra sem értem, miért van az, hogy ha a fb. által kezelt adatokat (amit a dolog tudtával, önként adtam a fésznek, hiszen másképp nem működik ez a közöségi oldal-dolog) ellopja valaki, akkor a fb. a hibás?
    Ok, annyiban tutira, hogy nem korlátozta a hozzáférést, de amúgy a konkrétan botrányt kirobbantó ügyben egy cég szerződést szegett. Nem a fb. védelmében, mert van a fülük mögött enélkül is, csak a reakciókat nem értem.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Gargouille

    őstag

    válasz total90 #39 üzenetére

    Azért nem látod problémának, mert alapvetően rossz oldalról közelíted meg. Próbálom érthetően leírni:

    Amit te kiraksz/megadsz az FB-n, Google-nek stb. az a te döntésed, olyan adatok amikről te eldöntötted, hogy megosztod másokkal. A hangsúly itt azon van, hogy te eldöntötted. Az FB, Google és a társaik viszont pontosan arra kíváncsiak amit nem osztottál meg magadról illetve ha megosztottad akkor tudni akarja, hogy valós e. Például (csak példa) megjelölted, hogy te egyedülálló vagy (nyilván okkal). Ők ezt "tudomásul veszik" de ettől még az algoritmusaikkal profiloznak és ők meg fogják ez alapján állapítani, hogy valójában feleséged van, és nekik ez a lényeg, őket a teljes valóság érdekli és az a szegmens is amit nem osztottál meg velük, mert nekik egy pontos és teljes profilra van szükségük rólad (ezt tudják kvázi értékesíteni), nem az érdekli őket, hogy te mit akarsz megmutatni magadból.

    És itt húzódik a határvonal, amitől az egész visszás lesz, hiszen ahhoz, hogy egy valós profilt építsenek rólad, ahhoz bizony olyan adatokat is össze kell gyűjteniük, illetve kikövetkeztetniük, amiket viszont nem osztottál meg magadról, tehát nem adtál rá engedélyt, hogy tudják rólad, hogy kezeljék, hogy rendelkezzenek vele. Magyarán szólva itt már megsértették az intim szférádat, a magánélethez való jogot. Ez a "törvénysértés" akkor is létrejött, ha téged ez nem érdekel vagy nem keletkezik belőle közvetlen károd és akkor sem elfogadható, ha te úgy gondolod, hogy lemondasz róla vagy nem érdekel.

    A magánélethez való jog egyetemes alapjoga minden embernek és ezek az adatgyűjtések, profilozások pontosan ezen gázolnak át. Vannak akik érzéketlenek rá (például nem törődömségből vagy azért mert nem látják át milyen visszaélésekre adhat ez lehetőséget a későbbiekben, főleg ha illetéktelen kezekbe kerül) és vannak akik érzik a súlyát.

    Szerintem érdemes átgondolnod ebből az aspektusból is ezt a kérdést, mert a történelem már megtanított rá, hogy sokszor jelentéktelennek, súlytalannak látszó dolgokból mik kerekedtek ki, amikről utólag mindenki csak azt mondta pislogva, hogy "ugyan ki gondolta volna?!" :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák