Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #19 üzenetére

    Én sajnos az általam kívántál jobban értek hozzá (nem vagyok jogász, de 1 évig GDPR compliance-en dolgoztam egy nagy cégnél). Ettől még nem tudok jogi állásfoglalást adni, csak véleményt :)

    (#20) PeachMan (+pilóta)ez nem igaz. Nagyon sok nagy cég self-insured az USAban, azaz saját maguk intézik az alkalmazottaik egészségügyi biztosítását (azaz ők a biztosítók). Megint más cégek 3rd party cégeken keresztül csinálják ugyanezt, és egyéb opciók is vannak, amikor a céged elég sokat tud az orvosi hátteredről az USAban.
    Sima cégek, amik külsős biztosítókon keresztül csinálják ugyanezt, évi összesítést kapnak az alkalmazottak medical insurance costjaikról (elméletben anonimizált módon...)
    Valamint (jellemzően nagyobb cégeknél) vannak disease management és wellness programok is, amik szintén érzékeny adatokat kezelhetnek az alkalmazottakról (és itt jön egy raklap HIPAA probléma, de ez más tészta most)

    Ez nekünk nagyon fura, de mindig tartsd észben, hogy az USAban más rendszerek működnek, mint Európában.

    A GDPR pedig egyrészt csak európai viszonylatban értelmezhető, másrészt ha hozzájárulást adsz a (meghatározott) adataid kezelésének egy céghez, akkor kezelheti (de csak azokat) - ergo nincs GDPR violation.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák