Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz glutamin #40 üzenetére

    Hát..ha képben van az ember, kb-ra tudja, hogy mi mit takar azért. Lehet annak Luc Gizi is a neve, bár igaz, eléggé megkavarodott a dolog. Kérdeznék valamit! Miben nyilvánul meg, hogy az alap 5xxx-ed gyorsabb mint a 3GHz-es 2180?

    Én néztem pl. a Pentium D 930-at meg a 2180-at. Na az a "D" az szar úgy ahogy van. egy 3GHz-en ketyegő 2180-as a 4GHz-en tekerő 930-as procimat MINDENBEN verte. Érezhetően gyorsabb volt a gép, nem csak szintetikus teszteknél.

    Kben arra értettem(durván), hogy ha van egy 2180-as procija valakinek, értelmetlen 5xxx, 7xxx, mert egy tuninggal ezeket a procikat befoghatja. Ok, azokat is lehet húzni (most is 7400-es van a gépemben(átmenetileg), de..képtelen vagyok megszeretni. Alapon megy, alacsony feszen (1,072V), most úgy se csinálok semmit amire gép kéne. A 3300-ast régebben azért adtam el, mert p45-ben Team 1200-as ramokkal 200-as FSB-vel el se indult:) Nem vicc, folyamatosan szívatott és 266-ról indult el normálisan. Ja!!!!!!!! Itt az élő példa:
    Havernak van egy 300-as x-y (nem emlékszem) tápja, Abit IB9, 2180, 2giga 667. Elszállt a lap. Pénz nem volt, vett egy g31-et. Közben ismerőse cégnek rendelt 7400-et és kicserélték a 2 procit. Tehát lett a g31, 667-es ramok, 300-as táp és egy Zalman hűtő. Ment is szépen 3,2GHz-en a 7400 benne, de neki MHz-ek kellenek x-y játékok miatt. Meglestük, mit tud a 3xxx-es cerkám benne. 24/7-ben szépen megy 4,2GHz-en benne. Szart a 7xxx-be, kérte, cseréljük el a 2 procit. Így lett ez a 7400-es procim, és mivel kellett a pénz, lebutítottam a gépemet hozzá. Ok, az a Cerka brutal jól megy, de tuti sok ilyen példát produkál az élet..

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz glutamin #75 üzenetére

    Super PI-vel uazon órajelen gyorsabb az 5200-as mint a 2180? Vagy nem jól értettem?
    Meg kell már keresnem a super PI-s régi teszteket, azt hiszem az Abitos topikban is ott van.. A ramok? Uúgy mentek 5200 alatt is mint 2180 alatt?
    8x400 az ok, ott szépen megy a kis szaros:) Én 3,6-on hajtottam [24/7-ben]először, majd ment 3,8-on is, de az kis brutal volt.4GHz felett volt léggel (bios boot, nem oprendszer alatt), ha giga lap lett volna (ET6-tal ) win alól többet ment volna..Set FSB-t meg nem szerettem sose..
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz glutamin #84 üzenetére

    Ki, hogy emlékszik.

    Gondolom csak elírás, de az első celeroncsok, kiherélt p2-k voltak másod szintű csacsi nélkül.

    Szóval az én élmenyeim ezzel kapcsolatban "alacsony" fsb, sse és L2 nélkűl.

    Tehát a celeron név a p3 korszakra teljesen elásta magát sokaknál. És ide vezethető vissza az előítélet, még az én esetemben is. P4-ek még sehol nem voltak.

    Az is nyilvánvaló, hogy aki ezzel nem foglalkozott, azt hidegen hagyta, hogy mi a neve a procijának, a lényeg, csak az olcsó konfig volt.

Új hozzászólás Aktív témák