Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feruendios

    aktív tag

    válasz W.Wilson #113 üzenetére

    Utana neztem direkt, a vilag energia fogyasztasanak 15%-a az IT szektorban eg el.
    A BTC nagyon is pazarlo, de ez meg megvaltozhat letezik mód, hogy minimalis aram fogyasztasa legyen a halozatnak.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • Verticoin

    junior tag

    válasz W.Wilson #189 üzenetére

    Igazából az a vicc ebben az összehasonlításban, hogy csak a két tranzakció energiaigényét hasonlítják össze, de azt nem hogy az egyik esetben bankok épületek, pénz szállás, pénz gyártás, visszavonás, festés, világítás és még sorolhatnám mi más kell ahhoz hogy a banki tranzakció végbemenjen, az utóbbihoz meg csak számítógép kell, igaz abból több. de nem azt kellene vizsgálni, hogy egy tranzakció mennyi energiából megy végbe hanem hogy mondjuk 1 év alatt az 1 tranzakcióra eső összes energiaigény mennyi volt a bitcoinnál, s és mennyi a bankoknál.
    Igaz a bankok ezalatt rengeteg uzsora kölcsönt is adnak, az más kérdés hogy ez jó vagy sem.
    De le lehetne bontani a pénz tárolására és tranzakcióra is a kérdést.

  • brd

    nagyúr

    válasz W.Wilson #196 üzenetére

    Az egyetlen kérdés, hogy mennyire van jelenleg túlbiztosítva egy tranzakció a sok bányász miatt, tud-e csökkeni mondjuk százezred részére az az energiaigény.

    Elsődlegesen nem egy-egy tranzakcióhoz kell a biztonság (pontosabban csak áttételesen), hanem ahhoz, hogy a blokkláncba ne lehessen belenyúlni, ill. nehéz legyen érvényes blokkot készíteni (szabályozható legyen a blokkok készítésének sebessége úgy, hogy közben egyik blokkkészítőben sem lehet megbízni). Úgy működik a rendszer, hogy 2016 blokkonként változik a blokkszámítási nehézség, és akkor az előző 2016 blokk számítása közben elérhető kapacitás függvényében határozza meg az algoritmus, hogy mennyi kell a következő 2016 blokk kiszámításához. Ez így mindig kb. annyi lesz, hogy fix időnként készülhessen új blokk, bármekkora számítási kapacitás áll éppen rendelkezésre. Így túlbiztosításról nem beszélhetünk, mert ebből a szempontból mindig annyira van biztosítva, amennyire az elérhető számítási kapacitás miatt kell. Az energiaigény úgy tudna csökkenni, ha kevésbé pazarló HW-eket használnának, vagy nem lenne ennyi bányász, vagy esetleg a számítás, amit el kell végezni, olyan módosítást kapna, amelynek hatására azt csak alacsony fogyasztású, speciális eszközzel lehetne elvégzeni (de ez utóbbival a mindenki által végezhető bányászás eszméje szenvedne csorbát - bár az már jelenleg is problémás).

    The only real valuable thing is intuition.

  • Verticoin

    junior tag

    válasz W.Wilson #256 üzenetére

    ez csak spekuláció.
    nem tudod semmivel se alátámasztani, hogy ha mindent beleszámítasz (nem csak néhány pénzszállító autót és néhány bankfiókot, hanem mindent, a teljes banki infrastruktúrát akkor az kevesebb mint a bitcoin bányász szervertermek és a tranzakciót lebonyolító ügyfelek energiaigényének az összessége. Mivel egyikről sincs pontos adatod, csak a találgatásaid alapján győzködsz.
    nyilván ha csak néhány fiókot és néhány pénzszállító autót számítasz bele, és ezt állítod szembe az összes bányászgéppel akkor kevesebb lesz, ezt becsléssel is meg lehet állapítani.
    Te csak elhittél egy hatásvadász cikket s az alapján győzködsz.
    "értsd már meg"
    ennél azért komolyabb érvek kellenének.

    A válaszod azért is hibás, mert egyáltalán nem cél az, hogy a mostani energiaigénnyel menjen végbe mindez. Állandóan fejlesztik a blockchain technológiát, pontosabban az informatika és a világ fejlődésével együtt fejlődik, s az egyik irány az energiaigény csökkentése. Voltak már erre próbálkozások, csak az első próbálkozások elbuktak. mellékesen megjegyzem, hogy magára a virtuális pénzre is voltak korábbi próbálkozások, csak az elsők ugyanúgy elbuktak, ahogyan szinte minden próbálkozás során az első próbálkozások során elbuktak, legyen az bármilyen témájú is.
    Szóval nem az a cél, hogy ekkora energiaigénnyel vegye át a banki rendszertől a dominanciát, hanem hogy kisebbel, mostaninál még kisebbel. Csak ugye ahogy az elején semminek se jó a hatásfoka, így ennek se. A gőzmozdony hatásfoka kb. 6% volt. A benzinmotoré kb 40%. Mosatlanra vannak jobb hatásfokú megoldások a közlekedésre, az áruszállításra. Ugyanígy a blockchaintechnologia is fejlődik s többek között a hatásfok is javul, ahogy a számítógépterén is ez történik, hogy egyre jobb a hatásfok.
    Hatásvadász újságírók kiragadtak egy pillanatnyi állapotot s ez alapján összehasonlítanak egy néhány éves kiforrattlan technológiát egy sok száz éve fejlődő technológiával, és ti ezt beettétek. Mindössze ennyi történt.

    [ Szerkesztve ]

  • Verticoin

    junior tag

    válasz W.Wilson #258 üzenetére

    legalacsonyabb becslést

    becslést

    Ezek alapján...
    Ezek alapján egyértelmű

    Megint az a fő gond ezzel, hogy ez meg mindenre érvényes.
    nem csak a bankrendszerre, de még a
    A kőolajra is
    az atomerőművekre is és sorolhatnám.

    Csak az az apróság van mélyen elhallgatva, hogy ennek a csökkentésére folynak kutatások jelenleg is, magát a bitcoint is folyamatosan fejlesztik.
    És senki se mondta, hogy a bankrendszert a jelenlegi energiafogyasztással akarják kiváltani, akár kevesebb az mint a bitcoin fogyasztása, akár több.
    Csak néhány újságíró ezt próbálja sugallni, mert ebből lett pénze néhány cikkel,

    [ Szerkesztve ]

  • Tian66

    senior tag

    válasz W.Wilson #258 üzenetére

    Itt most valamit nem értek. Azt állítod, hogy a 159 legkisebb energia igényű ország valamelyikének az igényével nagyobb egyenlő bitcoin energia igény nagyobb, mint a létező, hivatalos 193 ország teljes pénzpiaci, tőzsdei, banki, stb, rendszerének az igénye? Beleértve mindent ami a pénz mozgásával , tárolásával, létrehozásával és felhasználásával összefügg?

Új hozzászólás Aktív témák