Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz buherton #15 üzenetére

    A képen nem a teljes alaplapi rendszer látható, csak fő váza. Nyugodtan odatehetnek még mellé egy UART-kezelő IC-t. A beágyazott rendszerekbe/-hez szánt lapokon nyilván lesz néhány COM port is, ha más nem, alaplapi headerként.

    De elvileg az USB-s serial port adapterek drivere leemulálja, mintha eredeti HW-es lenne a cucc.

    Egyébként az I2C elhagyása miért lenne érthető? Ez kb. a legelterjedtebb komm. szabvány az elektronikában.

    "Ahova teljesítmény kell oda úgy is mATX-es gépet fognak beágyazni"

    Figyelmedbe ajánlanám az általános számításokra is használható IGP-t... Megfelelő kóddal egy jóval nagyobb fogyaszású CPU-nak megfelelő vagy annál is nagyobb számítási teljesítmény hozható ki belőle.

    "Alapból beágyazott cuccra nem tennék pl. win7-t, mert linux sokkal ideálisabb erre a célra"

    Miért, egy Trinitys konfigra talán nem telepíthető Linux? :F

    (#21) QG: Az ipari gépeknél 10 év sokszor nem sokat jelent. Van, amelyik 20 évig megy folyamatosan. És bizony nagyon sok esetben RS-232 kapcsolaton kommunikálnak a részegységek a vezérléssel.

    Scart a modern TV-ken: elfér... Miért kellene kidobásra ítélni a videómagnókat? Sok DVD-player is Scartos. Nem beszélve a Scartos médiaboxokról.

    A Scart->HDMI adapterek pedig nem olcsó holmik (mivel aktív elektronika kell hozzá).

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz MongolZ #33 üzenetére

    Jó, hát idehaza lehet találkozni olyan gépekkel is, amik még a '60-as években indultak el... :) (Talán akad régebbi is.) Nyugaton azért gondolom, jobb a helyzet. (Itt most nem az olajkutakra és hasonló monstrumokra gondolok, amik 100 éveket mennek.)

    Jellemzően a mechanikán csak kisebb javításokat kell eszközölni. De az eredeti elektronika, na az már rég kirohadt belőlük. Sőt, már többször is. (Ennyit a mozgó/nem mozgó alkatrészekről... :D ) De a fene fogja őket annyira szétszedni (főleg, ha közben áll a műszak), hogy minden régebbi érzékelőt és hasonlót kicseréljen... Így aztán az újabb vezérlésnek a régi környezetbe kell illeszkednie.

  • dezz

    nagyúr

    válasz MongolZ #35 üzenetére

    Persze, a nagyobb gépeket kint sem szerelik le túl hamar, ahhoz túl költséges. De közel sem olyan lerobbant állapotok uralkodnak.

    Kint az elektronikát is általában egészben cserélik, az eredeti gyártótól, méreg drágán. Itthon inkább javítják, amíg lehet, illetve ha egyátalán lehet (a kicsit is spécibbek általában ki vannak öntve műgyantával), aztán sajátot fejlesztenek, mert még úgy is jóval olcsóbb, mint az eredetiből egy új. Úgy tűnik, a gépgyártóknak kint szép bevétele van az elektronika cseréjéből is.

    (#36) buherton: Erősen terjed a CAN busz, de azért I2C-vel is lehet találkozni (ha lusták voltak pl. A/D-k mellé mikrokontrollert tenni, stb.).

    "pl. DVI is tartalmaz I2C, de az meg nincs kivezetve a panelra."

    Hogy érted a végét?

    Úgy írtad a Win7-et, mintha kötelező lenne a Trinitynél.

    (#40) Goose-T: Lesz, hiszen laptopokban is megtalálható lesz. Valószínű nettopokba és hasonlókba is lesz gyártó, aki beleteszi. Max. nem ez az "R-széria", hanem a sima, SAMU nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák