Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Blindmouse #38 üzenetére

    Meh... kisebb ábra nem volt? :P
    Aszittem' az ott végig a flash (SD, CF, pendrive és tsaik), csak a végefelé sűrűn. Ami furcsa a grafikonban, hogyha a flash vége az SSD, akkor csak 2013-2014 óta vannak benne SSD adatok, az meg kevés. Itt a cikkeket végignézve jobban nyomon lehet követni az árak alakulását. Az messze nem volt ilyen meredeken eső.

    "Annyira egyértelmű hogy az SSD olcsóbb lesz. Egyszerűbb gyártani"

    Szerintem viszont egyáltalán nem egyértelmű. Az utóbbi évek esése csak részben írható a tömeggyártás javára, nagyobbrészt a gyártástechnológia: az alacsonyabb csíkszélességekre átállások hozta. Namármost a mai 16 és 14 után fogyni kezd a levegő, hacsak nem jön valami gyártástechnológia áttörés, lassan elérünk a határokhoz. Már az utóbbi néhány iteráció is jóval költségesebb volt, mint az előző átállások, a következőek még drágábbak lesznek. Ha átállnak nagyobb wafer-méretekre, azzal az adott csíkszélességen a tömeggyártás olcsóbb lesz, de marha nagy beruházás, és onnan kisebb csíkszélességre váltani még nehezebb és drágább lesz. Tehát az áresés tempója le fog lassulni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • DithenS

    senior tag

    válasz Blindmouse #38 üzenetére

    Én kétlem hogy valaha is olcsóbb lesz,de ha valaki képes levinni az árat az a samsung,mivel csak ő képes saját magának legyártani szinte mindent.SSD-nek viszont van egy nagy baja,ha tönkremegy akkor vége minden elveszik róla,egyszerűen nem tudod kivenni belőle az információkat,míg HDD-ből ha tönkre megy akkor is le lehet utánna menteni az adatokat,sok ilyen cég van.Valakinek meg fontos ez,például üzleti dolgokat én tuti nem SSD-n tárolnám.
    Képcsöves TV meg azért volt drága gyártani mert vastag minőségi üvegek kellet őket gyártani,de szerintem sokkal jobb volt mert nyugodtan le tudtad mosni is,míg az új TV-hez hozzányúlsz már beszakad az egész kijelző mert ilyen ócska műanyag az egész,hangszoró is jobb egy képcsövesbe szóval ezért lett a végén drágább,de Indiában a mai napig gyártják egyébként mert 15 évig gond nélkül elmennek de még tovább is,plusz olcsóbb.
    SSD-t meg nem olyan egyszerű gyártani,láttam HDD gyártást és nem tudom mi benne a bonyolult,sok műveletet gép végez és a lemezeket egymásra kell rakni meg az irófejet és kész.
    Nagyobb hibát meg nem tudom hogy érted hogy jobban bírja,pont az SSD produkál még mindig nagyobb hibákat.Kevesebb alapanyag kell hozzá? Hmm lehet hogy kevesebb kell,csak tudod a szilícium rohadt drága és fogyóban van,szerintem nem SSD-re kellene elpocsékolni de ez most mindegy1.Tesztelni pont ugyan úgy kell mind a kettőt,egy gép áram alá helyezi megnézi hogy működik és utána lezárja fedéllel.
    Élettartalma kisebb,sok teszt volt arról is hogy az SSD érzékeny a melegre,HDD 50 fokig nyugodtan működhet,SSD-t ha folyamatosan ennyi hő éri ami egy laptopban lehetséges akkor az élettartalma a felére esik.
    Selejt is pont egyforma,SSD-nél is pont annyi ember sír hogy nem működik mikor kicsomagolta és gépre rakta mint HDD-t.Nézd nem vagyok az SSD ellen,de jelenleg egy kalap sz@r,persze nem baj mert ez nagyon új tecnológia de látszik hogy nincs még kész,még idő kell de jelenleg nem nagyon éri meg.
    Amint mondtam torrentnél nem jó mert kinyírja előbb utóbb,persze néha sikerül kifogni olyant is ami gond nélkül teszi a dolgát sok sok terrabájt után is,de ez is olyan hogy vagy igen vagy nem.Játékokhoz teljesen felesleges mert nekem nem ér ilyen sok felárat hogy 5-10 másodpercel előbb betöltődjön,másban meg nincs is előnye.
    Egyedül annak való aki videót szerkeszt meg tömörít meg ilyenek mert ott igen is számít a sebesség és ott ki is lehet használni.HDD meg olcsóbb lesz,csak minden gyártó úgy van vele hogy minek ha így is veszik,mindig jól fogynak a több terrás HDD-k,az ilyen 120GB-ost meg már rég senki sem gyárt mert ott az SSD a jó,ugye rendszernek jó és sok ember csak a rendszerhez vesz SSD-t.
    Egyszer minden esetre csak lemegy az áruk,de az hogy elérhető árban legyen fél év múlva teljesen kizárt,ehhez jó pár év kell,minden esetre samsungnak drukkolok mert egyedül mint ha ő foglalkozna vele legjobban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák