Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz w.miki #358 üzenetére

    Igen, ez igaz sokmindenre, de sok mindenre pl nem. Az olyan egzakt tudományok, mint pl a matematika, szerintem elfogadható. Mivel pillanatnyilag nincs jobb ötletem rá, elfogadom a kánont, és azt mondom, kettő meg kettő az négy. De igazán mélyen nem fogom tudni megindokolni, hogy miért.
    Viszont annyi. Tényleg. :K
    Az evolúció meg elég kényes kérdés.
    Jelenleg azt látom, hogy egy csapat tudós azt hangoztatja, hogy igen , ez egy ma is zajló, létező, tulajdonképpeni mutáció, ami folyamatosan optimalizálja a reprodukálható elemeit.

    De kizárja ez a teremtést?

    Esetleg lehet a teremtés része egy olyan biológiai folyamat, ami egy nagyon lassú átalakítást végez a fajokon belül? (Nem a legpontosabb megfogalmazás, de beszélgetünk, és annyi a lényeg, hogy megértsük egymást)
    A vallási szembenállás itt a teremtés lenne, de ezzel kapcsolatban meg nekem vannak kérdéseim.

    - Most így hirtelen, a vallási megközelítés milyen régre teszi vissza teremtést? Években kérdezem, és kb elég megmondani.
    - Mi a helyzet azokkal a fajokkal, akik nem lettek teremtve, hanem az ember hozta őket létre? Pl tenyésztett kutyafajok, de akár beszélgethetünk olyan elemi életformákról, mint a vírusok, vagy a baktériumok.

Új hozzászólás Aktív témák