Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benceyce

    tag

    Most hirtelen nem is tudom, h hol kezdjem. Egyszerűen értetlenül állok a tesztek előtt. Ugyan ilyen Spinpoint T166-om (160GB) volt a gépben és ha nem egy mobil ventillátorral hűtöm házon kívül, mely ventillátort egy borosüveggel támasztottam, h a helyén maradjon és a macskám nem akar egy éve átmenni alatta, ledöntve a borosüveget, ami ráesik a winyóra, ami etől emghalt, szerintem még ma is menne. Később 3 db HD501LJ teljesített szolgálatot, melyek más gépekben teljesítenek szolgálatot kifogástalanul, napi szinten használva. Ezek után vettem 2db 334-es tányéros 32MB cache-es F1-est, melyek napi szinten mennek dinamikus kötetekkel, szoftveres RAID1 és RAID0-kkal, azóta is kifogástalanul egy Thermaltake 3 bankos boxban az egy megmaradt HD501LJ mellett. A kisgépben 0-24-ben évi 365-napban egy éve megy egy HD154UI F2 32mb EG 5400-et pörögve igen szerény hűtési körülmények közt, azóta is kifogástalanul.

    Tehát nekem eddig bejött a Samu. Értetlenségem oka mégis az, h teszteltek már egy terás vinyókat is, melyekben rendre 32mb cache van, legfeljebb a tányérméretek különböznek, bár az sem elhanyagolható. Ezek után mert 2010-ben egy 16mb cache-es samu nem állja meg a helyét rendszervinyónak, miközben másik tesztben egy közepes konfighoz is már SSD-t ajánlanak rendszervinyónak, és egy 1-1.5 terás vinyót az egyéb adatokank, csodálkozok a Prohardveren. A többi vinyó nem érint, egyszerűen azt sem értem, h ha effektív minimális felárért meg lehet kapni az egy terás nagytestvért 7200 rpm-mel, 500-as tányérokkal, 32 mb cache-el, miért nem teszik be legalább a tesztbe, h lássa a marha, h nem az F3-mal van a baj, meg nem is a Samsunggal, hanem a kevés cache-el, ami rendszervinyónak igencsak fontos, h minél több legyen. Lekorlátozták a tesztek alanyait 500-as vinyókra, mert állítólag azt veszi a paraszt, de a Prohardver szellemét sérti ez a szűklátókörűség azzal, h a tesztek célját elfelejti, miszerint az ide járók azért érdeklődnek, h melyik terméknek a legjobb a saját szegmensében az ár/érték aránya. Az 500-as tányérosok közül a legkissebb az 500-as vinyó, mely egyben a legbutább is. Teház a legfőbb szempont az olcsóság volt, nem az ár/érték arány. Ezt nehezményezem csupán, mely szerintem nem csak nekem szúrt szemet. Nem azért járunk ide, h hasonlítsunk a több 100.000 forintért europlakáton meghírdetett 9 forintos ósan zsemléért 330-as üzemanyagárnál vakon rohanó reklámzabálókra és ilyen kiélezett maszlaggal teletömjük a pofánkat. Évekkel ezelőtthöz képest fillérekért árulják a GB-okat, semeddig se tartott volna egy teljes átfogó tesztet csinálni, melyben a ma kapható vinyók legtöbbike megtalálható, értelem szerűen a ma kapható legnagyobb tányérméretűek legkisebb példányaival kezdve a sort. De azok után, h egy T166-ot nyüstöltek tesztek alatt, gyanítom egyszerűen csak nem volt rá pénz a Ph-nál, és vagy idő, és vagy energia.

    Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

Új hozzászólás Aktív témák