Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nbg

    senior tag

    válasz vlevi #8 üzenetére

    Oh, dehogynem, monitornak pont tokeletes lesz ez a meret es felbontas, ha majd megfizethetobb lesz, es jonnek a hdmi 2.0-as videokartyak... ;)

    [ Szerkesztve ]

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • dezz

    nagyúr

    válasz vlevi #8 üzenetére

    "40" méretben sosem lesz ertelme az uhd-nek."

    Tévedés. Lásd alább.

    "Még az is határeset, hogy az átlag 3 méteres nézési tavolsagbol a fullhd-t lehet-e latni."

    1. Pl. 55"-nél nem hogy az FHD-t, hanem az FHD és a 4K (filmes kép) közötti különbség is látható 2,75m-ről! [link]

    "So there you have it: the superior resolution of 4K over 1080p is visible on a 55″ screen from 9 feet away, provided the content is up to par. The difference is not big unless you move closer" (9 feet = 275cm)

    2. A SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) által filmezésre minimálisan ajánlott 30 fokos látómező lefedettséghez 2,3m-ről kell nézni az 55"-es megjelenítőt...

    40" esetén ez 1,7m, ahonnan megint csak jól látható a különbség FHD és 4K filmes kép között.

    "Mediamarktab vetettem egyket pillantast a kiallitott uhd tvkre, de meg a 60asokonse nagyon volt szmbetűnő a különbség a fullhdhoz képest."

    Szerintem keress fel egy szemorvost! Mielőtt sértésnek vennéd: sokan élnek mínusz 0,5-1,0 dioptriával, anélkül, hogy tudnának róla! Így még viszonylag jól látnak, de pl. az utcanévtáblákat már nem tudják elolvasni. Úgy gondolják, más sem, de valójában igen.

    55"-nél 2m-ről tökéletesen jól látható a különbség! (Távolabbról nem tudtam megnézni, mert nem volt hely.)

Új hozzászólás Aktív témák