Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Tidus #34 üzenetére

    "Így olcsóbb a kivitelezés.
    Passzívan min. a másfélszeres az ár."

    Na de miért? Csak kiveszik belőle a ventilátort, és már kész is ;]. Viccet félretéve, tényleg nem értem. Nem hinném, hogy jelentősebb áttervezést igényelne, úgyis eleve úgy próbálják megtervezni, hogy a lehető legjobb legyen a szellőzése akár van benne venti, akár nincs (vagy a passzívak más trajektórián szellőznének? nem hinném). Ami - számomra - az egyedüli logikus változtatás lenne, az jobb (nagyobb hőmérsékletet kibíró) kondik alkalmazása, de azon kívül nem hinném, hogy másra is szükség lenne, az meg azért nem drágítja meg annyira az előállítását. Vagy még más is kell hozzá? A passzív tápokat szerintem igazából a hype-pal lehet eladni az "igényeseknek" (vagyis a kényesebbeknek). Persze jó dolog a passzív táp (egyébként az se feltétlenül hangtalan!), de nem mindenáron.

    Egy ilyen nagy hatásfokú tápnál meg nagyjából mindegy is, hogy van-e hozzá ventilátor, mert nem nagyon lesz rá szükség. Egy olyan gép, amihez egy ilyen minőségi tápot vesznek, szerintem nagyrészt 50-100 W-ot fog fogyasztani, ami 5-10 W hőt jelent - vagyis időnként kicsit felpörög a venti, majd utána már le is állhat (már ha úgy van kialakítva, de gondolom igen). Amíg meg felpörög - mint ahogy előttem is írták - legalább elnyomja a táp cicergését ;].

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák