Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Rival #19 üzenetére

    Laikus, ám magukat PC-pro-ként definiáló ismerőseim körében azért jóval gyakoribb, hogy a szétkrekkelt XP összedől, minthogy a HDD zakkan meg, és olyankor azért egyszerűbb a melójuk, ha nem kell adatot menteni, csak legyalulják a C:-t, és újrahúzzák a Wint. Nem egyszer volt, hogy egy partíción volt mindenük, összeszakadt a Win, és jöttek hozzám, hogy de az adatok (letorrentezett mindenfélék), hogy hát azok kellenének, oldjuk már meg... :) Persze le lehet szedni róluk az adatokat simán, csak ahhoz már ki kell szedni a vinyót, kell egy másik gép, vagy vmi mini OS, el kell menni vkihez, aki rendelkezik ezek valamelyikével, de ez már "túl sok infó" nekik - ahogy mondod. Szal az ilyen egységsugarú júzereknek még mindig jobb, ha nincs semmi más a rendszerpartíción.
    Aki meg ért a géphez, az sokkal ritkábban szembesül ilyen helyzetekkel.

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • válasz Rival #19 üzenetére

    Nóóórmális, 40giga? Szerintem egy seggfej. Az Én rendszer partícióm is 40Gb. Minden "szar" fel van "telepítgetve" mégis van még mindig 22,4Gb üres hely. Rendszer Win7x64 SP1.Amúgy annyira szét van már trimbolva ez a rendszer, hogy néha azon gondolkodom újra kéne húzni. Ez megint más kérdés, a lényeg az, hogy régi. (csak azért van ilyen állapotban szegényke, mert úgy álltam neki, hogy pár héig fent lesz addig amit lehet szét túrok rajta feltelepítek minden szart, mindezt csak azért, hogy megnézzem, mennyire stabil, meddig lehet elmenni az állítgatásokkal meg ilyenek. Normális használat mellett lehet még ennyi helyet se enne meg.)
    Érdekes, hogy azok a progik amik tudom, hogy képesek portable üzemben menni és óriásiak mind a D-n vagy E-n vannak az E már egy másik winyó. Azért jó az E, mert amíg a win a c-n swap-el meg ott melózik, addig a progik az e-ről indulva nem lassulnak olyan mértékben.
    A hozzá nem értőknek meg mindig úgy csinálom, hogy nagyobb partíciót csinálok, mint amit magamnak tennék. A dokumentumokat a D-re teszem(vagy ha van olyan értelmes akkor saját mappákat készíttetek vele a D-n). Felhívom a figyelmüket arra, hogy ott található a doksik majd, hogy ne "telepítgessenek" fel minden szart, illetve ha valami játékot telepítenek azt tegyék a D-re. És mindezt miért? Mert nem egyszer volt olyan, hogy "újrahúzta" a delikvens a win-t azt csodálkozott, hogy "jaaaj elvesztek a verseim" vagy "jaaaaj a dolgozataim és a szakdoli anyagaim". Ennyire egyszerű. Sok ember azt hiszi ért hozzá belenyúl és konyec a sok fontos adatnak. Így legalább max a win pusztul és rakhatja (vagy Én) újra az egészet.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák