Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Hátö... hogy is mondjam. Egy kicsit értelmetlen, pláne ezzel a képaránnyal (nagyjából 26:9). Mihez? :) A mozifilmek 21:9-esek, a TV műsorok pedig 16:9-esek. Akkor már inkább lenne 32:9, és úgy elférne rajta egymás mellett 2 db 16:9-es kép. Ráadásul ekkora mérethez már a felbontása se az igazi, persze azért nem rossz így se. Meg mi az, hogy 4.2? Nincs center, de cserébe van 2 sub? :U Ha már 6 db hangfal, akkor sokkal inkább 5.1.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz gabber01 #21 üzenetére

    Meglepetten kérdezem: miért? A centernek elvileg elég nagy jelentősége van (ha elég messze van egymástól a két front hangfal), a subwoofert némi túlzással bárhová lehetne tenni a szobában, egy ideális hangrendszer esetén pedig akár el is lehetne hagyni.

    #22: Nyilván nem lehet olyan rossz így se a képe :). A legtöbb (magyar) moziban amúgy - jóval nagyobb vászon mellett - azt hiszem sok esetben még mindig 2K felbontásúak a projektorok - persze a nézési távolság is más.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Patice #24 üzenetére

    "Egy jó minőségű sztereó erősítő olyan pontos center csatornát tud neked megjeleníteni, hogy néha tényleg felesleges a center."

    Ez igaz, épp ezért is pontosítottam valamelyest a megfogalmazásomon. Én egyébként úgy tudom, hogy a mozik miatt találták ki a centert, mert (a nagy vászon miatt) nagyon messze került egymástól a két front sugárzó, emiatt a hangképben középen már nem volt semmi. A távolság a házimozinál azért kevésbé probléma, de az ideális (sztereó) zenehallgatásnál azért közelebb vannak egymáshoz a front hangfalak, mint a házimozinál. Egy ekkora méretű "vászonnál" (képméretnél) már mindneképp szükség lenne centerre is, bármennyire is jók a frontsugárzók.

    " és sokan hallják azt is, hogy melyik oldalon van a mélynyomó"
    Mondjuk ez jó poén volt :D.

    "Ideális hangrendszer nincs! Nem létezik ilyen! Csak olyanok, amik elég jól megközeklítik."
    Nyilván nincs, de szerintem nem is kell lennie, mivel nagyon jól meg lehet közelíteni (csak hát az ár :)...). Pusztán arra próbáltam utalni, hogy ha "kellően jók" a hangfalak, akkor aligha van arra szükség, hogy megtámogassák egy subwooferrel.

    #25: I see, köszönöm :R.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák