Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnknownNoob

    tag

    válasz Vesa #8 üzenetére

    Inkább az a felháborító, hogy egy magát szakmai oldalnak valló portál is beállt a libsi média mellé és ott csúsztat, ahol csak lehet, hogy a kormányt és a hozzá köthető cégeket, szervezeteket rossz színben tüntesse fel.

    Mi lesz a következő? Németországban sem volt terrortámadás, csak Abdulék elégedetlenek voltak és beruháztak egy kamionra? Ahhoz sem kell se hozzáértés, se komoly anyagi háttér.

    Terrorizmusnak nevezünk minden cselekedetet, mely félelemkeltéssel (terror) próbál elérni bizonyos célokat. Horváth József arról beszélt, hogy a terrorizmusnak léteznek olyan fajtái is melyek számítógépes rendszerek megbénításával érik el a kívánt hatást, ezért egy DDoS támadáskor ennek gyanúja is felmerülhet.

    Horváth József nem nevezte terroristának a támadást indítókat, sőt konkrétan a mostani esetről az első bekezdésben - ahol a terrorizmusról van szó - nem is nyilatkozott. A jelenlegi esetről annyit mondott, hogy "A politikai szándék egyértelmű". Ezt a megkérdezett szakértő is alátámasztotta, idézem:

    "az elégedetlen szakmabeliek, akik nem értettek egyet a fiatal fiú meghurcolásával, egyszerűen befizettek egy ilyen szolgáltatásra"

    A megkérdezett szakértő a támadás menetét magyarázta el, míg Horváth József a felmerülő nemzetbiztonsági kérdéseket taglalta. A két szöveg megfér egymást mellett, sehol nincs ellentmondás, de természetesen muszáj volt úgy összevágni, hogy a hülye BKK, Orbán meg faszomtudja már megint a terrorizmussal meg gyűlöletkampánnyal jön, közben meg meghurcolják szegény önjelölt etikus hacker gyereket.

    Azért azt megkérdezném azoktól akik ennyire védik ezt a gyereket, hogy ti mit csinálnátok ha egyszer engem találnátok a nappaliban ahol épp az ékszerekkel megrakott tatyómmal próbálok elsurranni. Természetesen azt mondanám, hogy én "etikus" betörő vagyok, csak azt akartam megmutatni, hogy szar a bejárati ajtón a lakat. Ja és az emailedet is nézd meg mert miután megcsináltam a bűncselekményt emailt is küldök. :W

    Gondoljatok már bele milyen következményei lennének ha mindenhova be szabadna törni etikus hackerkedés címszóval. Agyrém hogy mindenki beszopja a 444 moslékát.

    [ Szerkesztve ]

  • Trailblazer

    addikt

    válasz Vesa #45 üzenetére

    Az USA IT területen lassan mindenben sikeresebb? Kinél? Onnét származik az iparág. :)

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • wolfman

    veterán

    válasz Vesa #45 üzenetére

    Az USA-ban ezert pénzjutalom es munkalehetőség jár

    Nem nemzetre lehet ezt lebontani, hanem inkább multira. Én az Apple-ről és a Google-ről hallottam ezt, hogy biztonsági rést fedeztek fel a rendszerükben (lightosabb hackertámadással), ott rendőrség ment ki, elvitték az érintett feleket, majd nem azt mondták, hogy 8 év, hanem az adott cégek ajánlottak nekik munkát, hogy nehogy máséi legyenek, hanem az ővéké.

    Ám én eleve azt sem értem, miért titulálják a gyereket hackernek? Használt egy weboldalt aminek alapvető hiányosságai voltak, erre rájött, majd felhívta rá a figyelmet. Nem hackelt, nem trójaizott, nem ő "vájta" azt a rést, hanem ő vette észre egyszerű használat során. Az ilyen miért is hacker?

    A másik érthetetlen dolog, hogy a tömegek nem is a T-systemst meg a magyar rendőrséget kezdték el szétszedni, hanem a BKK-t. A BKKnak pont semmi köze nincs a gyerek meghurcolásához, csak az ő rendszere lett szarul elkészítve. De már a teljes internet sarazza a céget. A problémás itt a T-systems meg a magyar igazságszolgáltatás. Régen el kellett volna felejteni a dolgot, elnézést kérni a gyerektől és pofát befogni. De mi van most? Még börtönbe is fogjuk zárni, mert megtehetjük. Logika ebben semmi nincs!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák