Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz hallador #15 üzenetére

    Az iMaverick -nek írt válaszodra reagálnék. Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet, mert többmindenre is kihatással van ez a "botlás" és nem csak annyi a kérdés, hogy egyes felhasználó Intel 2.5 Gbit/s -et használ vagy kénytelen Realtek -et (Aquantia vagy bármi mást) használni.

    Általánosságban is a consumer alaplapokon nem tud megjelenni ez a fejlesztés és ilyenformán tolja ki a "multigigabit" (2.5/5 Gbit/s) elterjedését szélesebb körben. Mondjuk így alapból plussz egy év.

    Kicsit konkrétabban - bő egy hónappal ezelőttig az volt a pletyka, hogy a Synology a várhatóan az idei második félévben kijövő Celeron -os modelljei (4 modell - Gemini Lake Refresh) akár 2.5 Gbit/s -es LAN csatikkal jönnek (ezen Intel LAN verziósak lettek volna valszeg). Szerintem e miatt is nincs egy hetes a hír, hogy a teljes szériában maradnak gigabit -en ...

    Azaz a SOHO alaplapokon tömegesen továbbra sem lesz továbbá a legnagyobb NAS gyártó SOHO kategóriában kijövő vadonatúj NAS -jain sem például (stb. stb.) - alhangon egy év, ha nem többel tolódik a dolog ...

    @makoss

    Mi köze van ahhoz az internet sebességnek, hogy LAN -on szeretne valaki már elszakadni a gigabit -től (mondjuk értelmes áron - akár csak 2.5/5 Gbit/s -el)? Ilyenformán nem tartozik a tárgyhoz, de nálunk vidéken a falu szélén az utolsó házban is gigabit -es internet van hosszú évek óta. Amennyiben megfeszülsz sem tudsz kisebbet kapni (FTTH). Megértem a helyzetedet és sajnálom, de kérlek Te is vedd figyelembe, hogy másnál meg más a helyzet ...

    Nálam pl. NAS és PC között 2.5 Gbit/s van. A stabil 280 MB/s -ről hidd el nem szívesen váltanék vissza mondjuk a gigabit -es 110 MB/s -re. Tök jó. Aki egyszer (LAN -on) "megérzi" a gigabit feletti világ ízét ...

  • iMaverick

    addikt

    válasz hallador #15 üzenetére

    Látom a többiek már reagáltak, olvastam a Te reakcióidat is...

    Szerintem is kevered a szezont, a fazonnal... Itt most a helyi hálóról volna szó. Tudod: van egy vagy több NAS, munka van, a gyerekek bámulják a letöltött ( :DDD ) rajzfilmeket, stb. Bizony lehet, hogy valakinek szűkös lehet az 1 Gb/s.

    A netelérés valóban akkor kerülhet képbe, ha már lesznek olyan sebességű előfizetések, jelenleg ez még nem jellemző. Ahogy Nálad sem. Ettől függetlenül másnak lehet ilyen igénye, nem?

    Idekapcsolódó: ha átnézel a Digi internetes topicba, ott is szoktak (régebben én is) panaszkodni, hogy jelenleg milyen gyatra sebességet nyújt pár szolgáltató. Nálunk is hosszú évekig a Digi a 8/2Mb/s csomagját szolgáltatta. Képzelheted mekkora "flash" volt, amikor végre a beélesítették az amúgy már a ház előtt az oszlopon évek óta lévő optikai csatlakozót: elsők között sikerült megrendelnem, kijött a szerelő, és hát hagy nem mondjam, milyen kaján mosoly jelent meg az orcámon, amikor a Speedtest kiírta a 960Mb/s / 200 Mb/s-es sebességet! (Mondom mégegyszer: előtte 8 /2 volt!

    Namost nálunk már előtte is Gb-es volt a LAN! A 8/2-es internethez...

    szerk:
    írod: "Nem lesz nehéz a 2.5 Gb/s-es rendszerek low end termékek. Nem kell összekaparnod semmit. Vehetsz intel helyett realtek -et is..."

    Ezzel csak annyi a bajom, hogy megnézve a 2,5Gb-es switch-ek kínálatát (a legolcsóbb, amit láttam 200.000Ft) eléggé szíven ütne, ha "összedobnék" egy ilyen LAN-t, aztán az alaplapi NIC miatt meg 1Gb/s-es sebességgel kellene használnom.

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz hallador #15 üzenetére

    Szokás szerint megjelentél hogy személyeskedj és belém köss..... szokásos....

    Hallottál már helyi hálózatról? Képzeld ez az egy olyan cucc ami gépeket köt össze pl egy lakáson belül. Nas ? Arról se hallottál még?
    Van egy 2,5 ös routerem, egy 2,5 ös nasom meg egy intel vezérlő a gépembe amire rá van írva hogy "2,5 gigabit" erre a 125 Mb/sec lesz a csúcs a két eszköz között a 312Mb/sec helyett ahhoz hogy a francba jön a netsebesség?

    Értem én hogy nagyon imádod az intelt de kérlek szépen legalább a cikket értelmezd már!
    Eladok neked egy 10 magos procit aztán kiderül hogy csak 4 magos aztán meg azt mondom "hádeugysehasználnádki" :C

    Ez ugyan az, a vásárló megtévesztése, átverése. Tudod? Amikor ráírják a 300 wattot zabáló cuccra hogy "65 watt" :))

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • nakos1212

    senior tag

    válasz hallador #54 üzenetére

    De itt egy agesa kod utan megszuntek a problemak es nem konkretan visszaabutitottak egy draga eszzkozt? Erdekes a durvan kioktato hangnemed miutan egy ilyen vastag csusztatast elkovetsz...

  • Dragon3000

    veterán

    válasz hallador #54 üzenetére

    Amd-m van realtekes szárral mindkettő és egyiken se szakad meg a net, de ha lett volna gondom, akkor javítva van és nem lekorlátozással. Ha most a cikkben Intel helyett amd lenne, ugyanígy kapná a kritikát.

Új hozzászólás Aktív témák