Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devil-k

    nagyúr

    válasz maross #37 üzenetére

    Miért is lenne kérdéses az értelme? :N
    240-es UPC internet is létezik már, de ettől függetlenül:

    A DVD korszakban kb. 1500 db saját DVD-m volt. Alig tudtam a végén megszabadulni tőlük. Volt közöttük sok eredeti, de akadt köztük írott is jócskán. A tárolásuk sem volt egyszerű, ha nem azt a megoldást választom, hogy belelököm egy 100-as hengerekbe. Elfogyasztottam kb. 3-4 DVD írót. Akkor megfogadtam, hogy soha többet.

    A digitális adattárolás HDD-n a legjobb megoldás. Könnyen mozgatható, szerkeszthető, nem foglal annyi helyet sem fizikálisan, mint 1500 db DVD. Ha nem tetszik, megunom, letörlöm és kész. Pofonegyszerű. Aki az ellenkezőjét állítja ennek, annak vagy soha nem voltak lemezei (nem 20-30 db), vagy abszolút nem ért a témához. Évekbe tellett, mire kigyűjtöttem a kedvenc filmjeimet DVD-n (kb. 100 db). Volt, amit nehezen tudtam beszerezni. Most pedig a BD korszakban nem akarom ugyanazt elkezdeni, mint annak idején... Sőt, majd a 4K-s korszakban sem akarom elkezdeni és megint elajándékozni a régi BD filmeket. Ezért is jobb szerintem a HDD-n való adattárolás. Annak idején, a fizetős FTP-k kb. 10-15 TB-nyi adattal működtek. Ez akkor elképzelhetetlen mennyiségnek tűnt nekünk, ma már a NAS-ok világában egyáltalán nem az.

    Sok embernek egyébként bilibe lóg a keze ezzel a témával kapcsolatosan:
    A magyar (átlag) emberek nem azért töltenek le, mert olyan jó móka és jó időtöltés, hanem azért, mert nincsen pénzük, hogy megvásárolják pl. az 5.000 - 10.000 Ft-os BD filmeket. A fizetések aránytalanul alacsonyak a BD árakhoz képest. Tetszik, nem tetszik, ez van. Magyarországon nagyon kevés ember van, akinek minden szoftvere, filmje, zenéje legális forrásból származik. Ha csak egy héten 2 db BD filmet vesz valaki 10.000 Ft-ért, az egy hónapban 40.000 Ft, az pedig nem kevés, valakinek a fél fizetése. Jah, hogy meg lehet várni, amíg leakciózzák 1.500 Ft-ra? Gondolom a nagy többség nem lejárt szavatosságú ételeket fogyaszt, nem outlet termékeket vesz stb. Akkor miért várjunk egy filmre akár 1 évet is, mire akciós áron adják az embereknek? Azt nem is említettem, hogy manapság beleválasztani egy filmbe, ami tetszeni is fog és érdemes rá pénzt kiadni, nem egyszerű.

    djculture
    Nem hiszem, hogy ennyi pénzért írható BD50-t kapsz.
    BD25-t nem érdemes venni nem vennék, ugyanis a BD50-es filmet csak minőségromlással tudod rátuszkolni egy BD25-ös lemezre.

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

Új hozzászólás Aktív témák