Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz devil-k #39 üzenetére

    én emiatt tettem szert egy NAS-ra

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • madgie

    titán

    válasz devil-k #39 üzenetére

    "A magyar (átlag) emberek nem azért töltenek le, mert olyan jó móka és jó időtöltés, hanem azért, mert nincsen pénzük, hogy megvásárolják pl. az 5.000 - 10.000 Ft-os BD filmeket."

    No meg talán azért, mert mire kimégy lefőzni és meginni egy kávét, addig lejön a Full HD film. Ezzel a kényelemmel nem fog az optikai lemez versenyezni, max a Hulu-féle tartalomszolgáltatás.

  • azopi74

    addikt

    válasz devil-k #39 üzenetére

    "Miért is lenne kérdéses az értelme? "

    Szerintem arra célzott, hogy teljesen felesleges tárolgatni (akár optikai adattárolón, akár HDD-n). Ha meg akarsz nézni valamit, streameled, (ez sajnos Magyarországon annyira nem működik legális formában) vagy akár lerántod torrentről. 10 perc alatt lent van 1080p-ben is .Ha nagyon mániákus maximalista vagy, és BD50 alá nem adod, akkor is max egy óra. Tekintve, hogy nem kell otthon malmozva várakoznod, mire lejön a cucc, és még a PC-t sem kell bekapcsolni, hiszen NAS-ra bárhonnan, bármikor, bármilyen eszközről el tudod indítani a transmissionre (vagy, ha olyanod van , download station-re vagy másra) a letöltést, ez vállalható kompromisszum. Ilyen szempontból tényleg érthetetlen, miért őrizget akárki filmeket (nem a családi videókra gondolok, azt én három különböző felhőszolgáltatásra szinkronizálom a NAS-ról). Én csak olyan dolgokat tartok meg, esetleg archiválok valami fizikai adathordozóra, ami nagyon ritkaságszámba megy, nagyon speciális rétegigény, rendkívül nehezen sikerült beszereznem, és korántsem biztos, hogy 10 év múlva is megtalálom akárhol.

    Ettől függetlenül a 12 TB egyáltalán nem sok ma már, nekem 4,5 TB HDD-m van összesen a NAS-ban, és ha nem törölgetem rendszeresen a régebbi file-okat, gyakran megtelik :) Igaz, én semmit nem nézek már 1080p alatt, sorozatokat is csak abban. Sőt, gyakran a BD50-et szedem le, ha van. Így kb 100 film-mel, meg pár sorozat epizóddal is simán betelik 4,5 TB. És mi lesz, ha jön a 4k korszak? Esetleg HDR-rel, 48 fps-sel? 500 GB lesz egy film? Mert akkor 8 film-mel meg is telik majd a NAS. :-)

    Szerk: Persze, érthető az is, ha valaki szereti őrizgetni a dolgokat, van, aki szalvétákat, van, aki bélyegeket gyűjt. Vagy lehet, hogy csak várja az apokalipszist és az internet végét. Bár akkor az áram is elmegy szerintem (Revolution :-))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák