Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz #16820480 #4 üzenetére

    én is gondolkoztam valami hasonlón, de aztán nem írtam le (annyit fikázom őket mostanában) ... megtetted helyettem, szóval köszönöm! :R
    (automotive industry köti őket ---valamelyest--- de ki tudja... azért még lehet jó lesz, de a telefonokból kiindulva...max 1 évig)

    DEHAMÁR XD
    meg 2 hónappal a hivatalos megjelenés, és a lemondhatatlan előrendelés után előrejelzés nélkül kijön egy új verzió, aminek szenszál a teteje súlycsökkentés céljából és még az akku is nagyobb, így +400km-t tudsz megtenni egy töltéssel
    aztán emiatt kap az original egy FW updatet, ami miatt 80km-rel kevesebbet tud megtenni, és még lassabban is tölt mint előtte. Ezt már nem javítják ki, és ez volt az egyetlen FW update amit a következő 1200 évben kapni fog :)

    #5pusszycat
    nem arról van szó.. hanem az olcsóbb modell is drágább lesz mint a spring, és 4 kerék helyett csak 3 lesz neki, és jobbra nem fog tudni indexelni, csak balra, a klíma meg csak akkor működik ha egyszerre fűtesz is, és amúgy töltsd le a SmartMI_Home&Car appot, amin keresztül tudod nyomni a gázpedált - a telefonodon.
    És csak akkor megy előre, ha fejen állsz, mármint az autóval -kerekekkel az égnek.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Felesbandi #8 üzenetére

    tegyük fel, hogy az autós szektor megismétli a mobilos szektor minden dolgát:
    az első pár évben kell venni - olcsón jót - aztán mihamarabb elfelejteni, és nem eladni magad a papíron szép speceknek.
    ha folytatják autós fronton onnan, ahol most mobilokkal tartanak, akkor messze kerülni kell őket EVER. :N

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Felesbandi #15 üzenetére

    pontosan ugyan ez van nálam is. egyre többet hibázik a telefon, egyre több zavaró dolog jön elő a frissítésekkel.
    eddig én is pussycattel megegyezően nem-nem-soha iphone-oztam, aztán januárban vettem egy 2016-os....5 éves... iPhone SE-t, ami... 5 éves... és mérföldekkel jobban működik, és jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10. És úgy használható jobban, hogy a mai, 5 éves SE az iOS 14.5-tel, jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10 a 2019-es releasekor szűzen, frissen !

    #16Graphics
    én 2014-ben ültem fel a Xiaomi telefon vonatra, ezt máshol már le is írtam. Akkor a Redmi Note WCDMA modellel. Teljesen meg voltam vele elégedve, 8mag, 2giga ram 2014-ben ! Ár értékben rettenet jó telefon volt. Mindenhol dícsértem a márkát, és a készüléke(ke)t, hogy amilyen noname, olyan jó is. És az is volt. Mindenkinek ajánlottam, sok ember miattam váltott Xiaomira, a családban is csak ezeket vettük. És így 7 év távlatban, mostmár ex-Xiaomi fanként mondhatom, hogy a kezdeti lendületük és hozzáállásuk nemhogy eltűnt, de még mindig négyzetesen csökken. (a lendületük nem, mert a számokat produkálják.. de értitek)
    Az évek alatt eljutottam oda, hogy a Redmi már nem volt elég, feljebb váltottam Mi szériára, a Mi Note 3 személyében 2017-ben, amivel a mai napig szintén semmi probléma nincs. Annyira, hogy kettő is van a családban ma is. Majd bedőltem ennek a 108MPx marhaságnak, meg az 5 kamerás rendszernek, és megvettem a Mi Note 10-et.. Na ezt nem kellett volna.
    A hardver nem lenne rossz, de a szoftver egy összefosott szar. Mindent lassan csinál, annyira lassan, hogy mire megnyílik az amit meg szeretnék nyitni, már nincs értelme annak, hogy megnyitottam. Inkább használom az SE-t, amíg le nem merül, és botránykozom töltési időben a Xiaomin...

    Szóval nem, nem sértettség, nem utálat.. csalódás.. baromi nagy csalódás.. és az észrevételek kivetülése. Az öreg motorosok mind ezt mondják, mert megtapasztaltuk a jót, és tudjuk, hogy az nem olyan, mint most. Aki most lép be, annak még mindig lehet jó alternatíva az olcsó vonal. Ott annyi pénzért elnézed a hibákat. Vagy nem is értekel egyáltalán.
    De a Mi szériánál, mikor alsóhangon 150++ ezer pénzről beszélünk, már nem megengedhető. szerintem.
    Ezzel a telefonnal most 2 év után ugyan ott vagyok anyagilag, mintha egy iPhone akármi PRO-t nyúznék 5 évig. És az egy PRO telefon, felsőház, annak is a tewteje, ez meg csak egy felső közép, vagy közép felső készülék volt.

    Szóval részemről is ennyi.
    Ha nem is hiszed feltétlenül el, amiket mondok (csökkent a színvonal, stb), remélem egy kis magyarázatot nyújt, hogy miért több már a "károgó", mint a dicsekvő ember Xiaomi témánál.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Graphics #31 üzenetére

    a Redmi Note WCDMA már nem üzemel, alaplaphibás lett. Az utána lévő Redmi Note 3-at elajándékoztam, azzal nem tudom mi van, utána vettem a Mi Note 3-at, ami még mindig tökéletes. Az néha a kezembe kerül, arról nem kellett volna váltanom bedőlve a marketing biullshitnek. Akkor is úgy voltam vele, hogy semmi okom cserélni, de olyan bíztató a papírforma, eddig sem csalódtam bennük, stb. 2017-es készülék.
    Van még egy Redmi 2 valami, az még talán működik. Ez egy beázott Redmi 1S-t váltott, kényszerből.

    Ez a Mi Note 10 hatalmas csalódás mindenféle tekintetben.. Nem tudom, te most mit használsz, de én a mi6 és mi noet 3 utániakban már nem hiszek.
    Az is a terv, ha végre készleten lesz 256-os 13Pro, már kukázom is a Xiaomit.

    Időközben volt céges Galaxy S10-em (párhuzamosan először a miNote 3-mal, majd a miNote 10-zel) de az sem vett meg annyira, mint a régi SE.

    -

Új hozzászólás Aktív témák