Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    Azért a thunderbolt port magában rejt jópár olyan alkalmazást, ami ha elterjed, minden olyan ma megvásárolható eszköz amin nincs TB port vészesen elavultnak tűnik majd.

    - Display ami egyben dokkoló, tölt, átviszi a képet, van rajta akárhány usb, vagy kártyaolvasó. (A jelenlegi monitorom is már ilyen, csak nem tölt és külön kell neki USB 3.0 uplink.
    - Külső adattároló, ami gyakorlatilag belső.
    - Külső GPU
    - További procik? Memória? Miért ne? Egy-egy számítás igényes feladathoz rádugod, amikor kell, és lesz egy többprocis géped. Aztán amikor a kollégának kell, lehúzod, és odaadod neki...

    Lehet siratni az USB-t, de tény, hogy jópár éve én se dugtam pendrive-ot a gépbe (öreg Lenovo ThinkPad ;-)) Főleg azért nem, mert nem tartom biztonságosnak, de azért sem, mert általában egyszerűbb neten megosztani.

    SD kártya olvasót azt aktívan használom. (Fotózás miatt.) Hiányozna is egy ilyen új MBP-ból, de ezért együtt tudnék élni a gondolattal, hogy egy külső olvasót használok. Pláne, ha az nem szutyok lassú USB 2.0-a lenne, mint a mostani integrált...

    Az 1 db TB kábel bedugása a dokkoló helyett meg egyenesen űrkorszak. Szabadon oda vezetem azt az 1 véget az asztalon, ahová akarom, nem oda, ameddig a VGA/DVI, ethernet, egérkábel és ki tudja még mi ér... Egy pillanatig se siratnám a dokkolót!

    Ha prezentálni indulok, az ma is totál szívás, mert előre egyeztetsz, hogy VGA/DVI/HDMI vagy DP lesz a projektor végén, aztán persze hiába viszed a megfelelő átalakítót, mert kiderül, hogy a kérdést sem értették... Akkor ez mennyiben más ahhoz képest, ami az új MBP-val fogadna?

    Az árazáson lehet rugózni, dehát annyiért adják, amennyiért elkel! Hogy a TB csatoló terjedni fog, hogy akár már a következő iPhone is azzal jön, arra már szerintem lehet fogadni kisebb tételben!

    Azt mindig viccesnek tartom, amikor azon rugóznak a teszterek, hogy a 2016-is modell csak 20%-al gyorsabb, mint a 2015-ös, vagy akár a 2013-as. És? Nem az a kérdés, hogy elég-e az adott teljesítmény? Mert ha igen, és a 2013-é is elég, akkor csak örülni kéne, hogy sokkal lassabban avul a vas! Hurrá, nem kell költeni.

    Amúgy az jól látszik, hogy a GPU-k fejlődnek a leggyorsabban, számomra a legnagyobb kérdés, hogy az Apple beengedi-e majd a TB porton a külső GPU-kat a rendszerbe, vagy valahogy kizárja azokat szoftveresen. (Egyenlőre úgy tudom kizárja, legalábbis az általam olvasott tesztek alapján iOS alatt csak a külső monitor használata mellett lehet gyorsítani. Windows alatt a saját kijelző is mehet...)
    Minden esetre én már szívesen látnék olyan dongle-t, amiben benne lenne egy táp és egy GPU, meg minden szükséges port. Értelmet nyerne az is, miért nincs dedikált GPU a 13-as MBProkban...

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák