Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Üresjáratban a WD Caviar Green hozta a tőle elvárható szintet, hiszen éppen az energiatakarékos és hűvös működés miatt nevezték el zöldnek. Mögötte a két Samsung ért célba, bár ezek a SMART értékek alapján kicsit hazudósnak tűnnek, ugyanis az infrás hőmérővel mérve esetükben tapasztaltuk a legnagyobb eltérést a két érték között, de az is elképzelhető, hogy valahol teljesen máshol mérik a hőmérsékletet.

    Na ezt minden tesztben eljátsszák, a kedves cikkíró kollégák, minden HDD szenzora tudtommal az elektronikában van valahol, ezt egyszerű bizonyítani, jól be kell fűteni, majd egy ventivel elkezdeni hűteni a nyákot, és láss csodát hirtelen esni kezd a HDD hőmérséklete, míg a fémblokk pont ugyanolyan meleg marad.
    A samuk világéletükben csaltak, nincs olyan pontja a HDD-nek ahol annyi lenne a hőmérséklet mint amit mutatnak, én attól lehidaltam mikor 23-24 fokos szobában induláskor 19 fok volt a Samu vinyó hőmérséklete. Tudnak ezek a keletiek. :D

    Ezen kívül nagyon korrekt kis meghajtók, grat a Samunak. Én egy 640GB-os WD Black-et vettem nemrég, de a régi 7200.10-es Seagate-hez képes meg se nyikkan. Csak akkor hallani ki a gépből egy nagyon halk seek hangot mikor éppen működik, a Seagate hangját még a nappaliból is lehet hallani ha full kuss van és épp dolgozik. 65 vs. 60 dB? tuti nem, ezek szerint a WD 640 sokkal halkabb mint az 1 TB-os, vagy csal a teszt. :)

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák