Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz ngabor2 #10 üzenetére

    Igen, valószínűleg igazad van, szerintem ezek kombinációja fog fellépni.

    A legelső szinte biztosan az olajhiány. Itt egy jó cikk erről: alternet.org az oldal egyébként jó cikkeket ír, kicsit anti-Bush, de ez részben érthető is.
    Szóval ez kell legyen az első próba: ha összefogunk, és feladjuk a messziről szállítást, az autózást, akkor ez, a megújuló energiaforrások kiaknázásával egyetemben megmenthet minket.

    Ha ezt nem tesszük meg, jön a háború. Most belegondolva ez elkerülhetetlen. Az olajjal bíró országok tartalékolni akarnak, nem eladni pl. USÁ-nak, aki fogyaszt mint állat.
    Több eset van, vagy USA csendben gyarmatosít (bizonyos értelemben már most elkezdte) vagy nyílt háború. EU csatlakozik-e mellé, lesz-e atomfegyver-használat, újabb kérdések. Szerintem az emberiség döntő fele kibírja röhögés nélkül, és az egészen 1-2 ország fog majd profitálni.

    Szóval úgy tartom, hogy ha kell, a fejlett országok a végsőkig képesek lesznek majd kizsákmányolni a fejletleneket, nő a differencia.

    Egyébként a világméretű járvány a dzsókerkártya, bármikor beüthet, talán pont úgy mint a filmekben: nem lehet megfékezni. Nagyobb valószínűséggel a higiéniailag és egészségügyileg fejletlenebb Távol-Keleten üti fel a fejét, így megint a nyugat éli túl a dolgot (később ér oda, karantén, van pénz gyógyszerre).

    Szerintem annyira látható, hogy ami ma van, az abszolút képlékeny, instabil, és hosszútávon tarthatatlan. És mégis oly' kitartóan jön mindenhonnan, hogy a fejlődés fenntartható, a gazdagság és a jólét e világ természetes állapota, amit bárki elérhet, és mindenütt béke és nyugalom uralkodik.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák