Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    Hát ezek a képek eléggé zajosak... Nem látom azt a hude nagy előrelépst a nagy szenzor + pixel binning előnyét. :O :W

    Mondjuk xioami fotó/video terén sose volt élvonalban. Meg teszteket is meg kell várni, lehet pl kelleténél sötétebb volt a szoba... vagy nemtudom. Jó lenne látni egy pl S10 mit csinál uebben a helyzetben akkor lehetne 100%ra megmondani. De ez így sajnos zajos.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Schuler888 #55 üzenetére

    ideál körülmények közt esetleg. Azon kívül ordít a difi.

    Csináljak egy képet az átlanál jobb kamerás Poco F1el és a Nikon D600al ugyanarrol ugyanolyn expozicios értékkel... most este?

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Drakmusz #58 üzenetére

    Jó képek. Meg is mutatják, hol jó a mobil. Van fény, statikus környezet.

    "A jó kép eladja magát, teljesen mindegy hogy mivel készült."
    Igen. Csak rakás esetben nem tudod megcsinálni azt a képet mobillal. Nincs fény. Az élet nem statikus. Hogy a dedikált gombokról, obikról... ne szóljak.
    Persze megvan a mobil előnye is, hogy mindig nálam van. Ezért is érdekel ez a mobil.

    Én tényleg várom azt amikor a sportfotó, esküvőfotó vagy akár a gyerekeimről olyan minőség pottyan ki a mobilból mint ami egy pro gép/optika komboból, de ez szerintem még nagyon messze van. Bár ahogy nézem ezt itt sokaknak nehéz elfogadni.

    Számháborút meg már el is vesztette a pro FF fotozás. Itt ez a xiaomi 108MPvel. Ehez képest egy hude durva/sok mps Sony a7R IV 61mp. Ennyit a számháborúról.

    A képedig nagyon jók. btw nem tudom inkább új pixelt vegyek vagy ezt. Meg kell várnom az első jobb teszteket. Vszeg inkább Pixel kéne de számháborúban meg jobb a CC9 pro. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz fanti #112 üzenetére

    azért manuallal gyereket nehéz. Főleg, hogy mindent maualban tolsz.

    Nekem a kedvencem most a Nikor 70-200 F4 VR. A D600 kis felbontású 24MPjénél mindig minden borotvaéles, nagyon szép jobb fixeket idézi a bokeh minsőége/krémessége, a relative gyors fokusz az F4el ideális gyerekhez és súly méretben azért jelentősen könnyebb mint a 2.8as tesója.
    Persze újonnan 450től indul az ára ehez képest a takumar, helios zizikért megvehető és portréra képminőségük nagyon ideális. No meg egy D600 még használtan is 180 környékén.
    De a képminőség más dimenzió.

    szerk: Nincs rendesen kitekerve obi és bőven lehet vágni akár A3hoz is. [link]
    [link]
    Persze egy FF gép igazi előnye nem tökéletes fényviszonyoknál jön igazán ki.

    más: Nemrég néztem az új 108/27mps xioami note 10 tesztjét állítólag most ez a leg és a fő érzékelő képeit nézegetve megértem, hogy kihaltak a kompaktok. Persze egy APSC/FF gép még baromi messze van képminsőgben. De egy 4/3 már nem annyira. Persze kezelhetőség... más kérdés.
    A "zoom" érzékelői mondjuk botrányosak.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák