Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edward2

    addikt

    Aha. A frissítést kényszerítőktől kérdezem:

    Tehát akkor egy gyártó hány évre visszamenőleg támogassa a telefonját? 100? Akkor a 100. év végére 3 csilliárd készüléket támogasson? Ti hol éltek? Szerintetek a hardver igény közben nem növekedett? Meg egy 50 ezer forintos telefonnak minek kéne akármennyi szoftveres támogatás. Olcsót vettél az ezzel a rendszerrel jött viszlát. A WinXP-s laptopod se frissíti fel az MS csak mert miért ne.

    Amúgy annyira túl van értékelve ez az idióta frissítési láz... engem soha sem érdekelt verhetem-e az epéniszem hogy mi van írva a telefon státuszába. Az appok működnek így is úgy is. Netezni telefonálni csetelni tudsz akkor mi hiányzik? Valaki magyarázza már el.

  • edward2

    addikt

    válasz Hopkins95 #35 üzenetére

    Izé mennyire régi rendszeren. 6 évnyi androidos tapasztalattal a hátam mögött még egyszer nem futottam bele ilyen problémába és egyik telefonom se volt update bajnok.

    De ezt fejtegettem, hogy nem könnyű ezt kitalálni mivel hardverileg iszonyatosan széles a paletta. Vagy mégis, hogy kéne ennek működnie? Tehát egy 50 ezres telefonra rábuherálnak ma egy 5.0-át miért kéne ezt a gyártónak jövőre frissíteni. Minek? Ha te 2 éves előfizura ilyen telót vettél akkor így jártál. Ilyen az élet. Annyi a támogatás amennyi pénzt elköltesz.

    (#36) pampika
    -biztonsági frissítés: kicsit túl van lihegve az ügy. Mind windowson mind androidon stb.

    -hát bizony ha alsó kategóriás telefont veszel 2 év hűségre mégis mire számítasz? Vagy szerinted a suzuki swift 1.0-ba is minimum bőr sport ülés jár? Ilyen az élet.

    -azért kivitelezhetetlen mert erőforrást igényel a gyártótól. Én megértem a gyártókat, hogy egy közép/alsó kategóriás telefonra nem hajlandó rátenni x fejlesztő mérnököt... miért nem? Mert alapból nem olyan profitja volt a telfonon ami miatt ez megérné.

    -iphone-t ne keverjük ide. Ha ennyire fáj, hogy az "about phone"-ban nem 6.0 van írva androidon ez is megoldható pillanatok alatt roottal. Kb ilyen sokszor egy iphone "frissítés"

    -S4 mini: sajnálom, hogy rossz telefont választottál. Akkor az egész android világ rossz, mert te megvettél valamit ami nem működik jól. Logikus.

  • edward2

    addikt

    válasz Ku'leth #42 üzenetére

    Mit? Így a legkönnyebb okoskodni.

    (#45) zseko
    Biztonsági frissítések: ahogy már korábban írtam túl van lihegve. Nem tudom hány éves vagy én már jó ideje simán 20 éve hallgatom ezt a "jajajajaj nem teszel fel biztonsági frissítést elvisz a pestis" és hasonló riogatásokat. Lekopogom azóta se történt semmi és windows alatt se tettünk fel soha egy büdös biztonsági (lassító) frissítést. Meg merem kockáztatni ha hülye vagy akkor rakhatsz fel bármilyen biztonsági frissítést belesétálsz a hülyeségbe.

    A 3 éves S4-emet frissítettem fel ~másfél hete aosp 6.0.1-re
    Akkor hol van a probléma? A gyártó nem óhajtott foglalkozni a telefonoddal, mert neki nem ért annyit, de van olyan jó az android, hogy te meg saját erőből (ingyen ráadásul) felbuheráltál rá egy up to date rendszert ami elmondásod szerint tökéletes. Tehát? Átlag pistit meg úgysem érdekli. El van a lagolós S4 minijével. Ha nem lagolóst akar és nem ért hozzá akkor meg vesz egy Galaxy Sx-et.

    És akkor talán nem is fosnák kifelé ennyire az új telefonokat a gyártók.
    Nem tudom, de ez rettenetes lenne. Szerintem a hardver fejlődésnek ne vessünk gátat azért mert pistike nem kapta meg a 6.0-át. Remélem érzed, hogy ilyen logikával még mindig abakusszal szórakoznánk.

Új hozzászólás Aktív témák