Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz #92253184 #34 üzenetére

    "Eddig csak háromszor jelentetted be, hogy mindenki analfabéta, akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel."
    Ez egyszerűen hazugság (és nem, ezzel sem sértelek meg. csupán megállapítok egy tényt) Próbáld ezt igazolni és nem fog sikerülni.
    Ami történt hogy az elmúlt rövid időszakban először jött egy megmondóember aki szerint _mindenre_ elég a 12 mpixel (A7S), aztán jött egy másik aki szerint teljes hülyeség aps-c-re a 36 mpixel, most meg itt megint néhányan. Baromi unalmas.
    Bocs, hogy _szerinted_ egy "normális fotós" mit használ, annak a jelentősége zérónullasemmi, főleg miután leírtad mit sikerült leszűrnöd az elmúlt 12 év tapasztalataiból. Mintha egy vidéki kőműves, aki életében tervrajz alapján még nem csinált semmit (azt a szót hogy kiviteli terv meg nem is ismeri) kezdene arról beszélni hogy az ArchiCAD az márpedig szerinte tök fölösleges és semmire sem jó.
    Ehhez még egy adalék:
    "vannak a tech guruk, meg vannak a jó fotósok és ez két disztjunkt halmaz."
    Továbbra sem sértegetésként hanem megintcsak megállapítva egy tényt: vagy nem tudod mit jelent a "diszjunkt halmaz" fogalma vagy erősen bővíteni kellene a látóteredet mert nem olyan nehéz olyan fotóst* találni aki bizony mindkét területen kiváló.

    Megismételve (mert itt kezd már minden elterelődni) az állításom, jelenleg monitoron HD kimenetre dolgozva (nem is értem Roboter miért írta hogy semmilyen médiumot nem említettem, ott írtam a legelső hsz-emben) teljesen értelmes és hasznos az a felbontás (36-40 mpixel) amit egy D8xx vagy A7RII tud (az 50 megapixeles Canon 5DS is ide sorolható csak azt egyáltalán nem ismerem) , ez (vágástól is függően, de kb) 4x kimeneti leméretezést tesz majd lehetővé.
    Lehet azt gondolni hogy marhaság ilyet használni (várom mikor jön majd hogy mobillal is lehet jó képet készíteni, nem ezen múlik, stb), lehet gondolni bármit, de hogy ezt használni HD kimenethez értelmetlen, észrevehetetlen, fölösleges és öncélú, az egyszerűen nem igaz.
    Ebből kiindulva mondtam hogy ha a 4k elterjedésével ez lesz az elterjedt kimeneti formátum is, akkor ugyanebből a 4x leméretezésből kiindulva ez egyáltalán nem extrém sok (pl. az egyik 4k formátumot véve, 3840x4 az 15360 a hosszabbik oldalra, ez pedig nem lesz annyi)
    Valamint egy további állítás volt hogy ahogy eddig is használtak KF gépeket modellfotózáshoz (ezen megint nincs mit vitatkozni, rá lehet keresni), úgy ezt az új gépet is egészen biztosan fogják.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák