Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dinomano

    senior tag

    válasz kerti008 #79594 üzenetére

    Nekem is hasonló módon érett meg a PS3 a pasztázásra...Nálam a superslim 10 percet bírt ki játékot futtatva. Utána kiírta, hogy vészesen túlmelegedett és kikapcsolt. Szétszedtem, pasztázás megoldotta. Viszont úgy jártam, hogy a blue ray meghajtóm azóta nem jó. Nagyon óvatos voltam, nem állatkodva szedtem szét stb., de hiába. Azután nem maradt más út, mint a HFW. Azóta semmi gondja. Az egyik előny, hogy RSX és CPU hőmérsékletet mutatja multiman alatt.
    (Mielőtt bárki köpködne rám, 12.000 Ft-ért vettem 3 éve a gépet, valószínű német lomis volt. Anno valaki már beleturkálhatott korábban, mivel ragasztva volt a műanyagborítása...Sajna elég törős tud lenni az elöregedett műanyag.)

    /(^_^)____7=--- - - >|

  • kreten67

    senior tag

    válasz kerti008 #79594 üzenetére

    A Delidhez célszerszámra van szükség, és ha még nem csináltál ilyet akkor elsőre szinte biztosan elbaltázod. A Cell CPU a problémás, mert a kupak alatt, erős nehezen átvágható a hőálló szilikon ragasztó. Az RSX könnyedén lepattan (feszítés közbeni 150fokos melegítés hatására), bár szinte soha nem az RSX alatti pasztázás a fontos. Érdemes szerezni egy hibás javíthatatlan alaplapot gyakorolni, mert elsőre lesarkazod a CPU-t, vagy belecsikarsz a vastagréteg-hordozóba. A CECH-2504 típusról, gyakorlatilag nem lehetséges leszedni a CPU kupakot, mert egy köztes rézlemez és egy műanyag gallér van a kupak alatt akadályként (állítólag nem minden 2504 ilyen, van ami simán ragasztott, de én még csak a leszedhetetlent láttam)

Új hozzászólás Aktív témák