Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gylovag

    csendes tag

    Ahoy!
    Vettem egy külső USB-s 5,25-ös házat DVD írónak, hogy keveset használjam a laptop beépített szerkezetét. Nem egy neves termék. Beletettem egy Pioneer DVR-116D-t.
    Valami nem stimmel az írással, mert 70perc kell egy DVD megírásához, amikor 4x-es indítok el.
    A gép Acer Extensa 5630G (Intel T5800 2GHz processzor 800MHz FSB, 2GB RAM)
    Az írás alatt lehúztam minden USB eszközt (billentyűzet, egér), de még a monitort és a hálózatot is kihúztam.
    Semmilyen más program nem futott írás közben.
    A Nero DiscSpeed is 70perc alatt "zavarja le" a tesztet, ami alatt látszik, hogy a 4x-esről rendszeresen 0,1 - 0,18x-osra esik le a sebesség (nem tévedés).
    Olvasni viszont rendesen tud, mert akkor stabilan 10-12MB/s a tempó.
    A lemez Verbatim DVD+R, amiket a régi 7 éves gép hiba nélkül ír szintén Pioneer DVR-116D-vel, igaz ott be van építve.

    Létezik valami rejtett beállítás, amiről nem tudnék?
    Vagy az eszköz prioritását lehet állítani?
    Valaki találkozott már ilyen hibával?
    Szerintetek joggal gyanakszom a külső ház hibájára?

    Bevallom ötletem sincs, hol a hiba.

  • gylovag

    csendes tag

    válasz slakat #4034 üzenetére

    Nem tudom mennyi idős a laptop, bár a processzor sebessége alapján legalább 1,5-2 évre tippelnék. Csak egy tapasztalatot tudok elmondani.
    A volt melóhelyen a főnök gépében (egy Asus volt) az olvasó nem volt hajlandó nagyon írni meg olvasni is kevéssé. Mondtam neki cseréltesse ki. Erre magyarázta, hogy alig használta, meg egyebek.
    Szerintem ezeket használni sem nagyon kell, hogy beadják a kulcsot. A hurcolás is eléggé amortizálja őket, elég megnézni a felépítésüket egy beépíthetővel szemben.
    A szervíz nem mondott hülyeséget a cseréről. Mivel 10-12ezres tételről van szó jobban jársz, mert megspórolod a bosszankodást is.

Új hozzászólás Aktív témák