Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz molntomi #6913 üzenetére

    Olyan dolgokat szoktak ezzel jelölni, aminek a program szempontjából nincs hasznos funkciója (szerintem).

    Pl. amikor formai oka van.
    Mondjuk egy sablon (előre elkészített egységes váz) szerint van felépítve a program, de az adott konkrét gép bizonyos, a sablon által "előírt" funkcionális elemeket nem tartalmaz. Ilyenkor a sablon miatt (hogy a forma egységes legyen) létrehozzák a funkcionálisan nem is létező elemhez tartozó program blokkot, vagy adat blokkot, de üresen marad és dummy névvel illetik.

    Vagy amikor sok-sok network-ből egyet akarnak kovácsolni, akkor létrehoznak egy párhuzamos kapcsolatot, vagy elágazást. Az elágazás vagy a párhuzamos kapcsolat eredménye dummy lesz, mert nincs semmilyen működésbeli funkciója csak a fordító követeli meg hogy egy network legyen.
    De agy ha egyben van, akkor annak aki a programot írja vagy nézi és hibát keres benne átláthatóbb, mint ha számos network-re szét lenne aprózva. Így több oldal helyett egy oldalon látja azt a részt.

  • DasBoot

    aktív tag

    válasz molntomi #6913 üzenetére

    Szép napot! Rendszeresen használok Dummy-biteket, és mindenki, csak nem tudják, hogy mire való. Ezek arra valók, hogy programfejlesztés közben a fejlesztő bizonyos funkciókat, programrészleteket saját maga ki-, vagy bekapcsoljon egy időre, próbaképpen. Majd, ha működik, eltávolítsa és a működőképes programrészletet véglegesítse. Ez akkor előnyös, ha többen is "beleszólnak" a programba. Valahol szokás, valahol nem engedik, valahol kérik, valahol tiltják. Van előnye, van hátránya, csak tudni kell kezelni. Nálunk kifejezetten kérik. Üdv.: Joe

    LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

Új hozzászólás Aktív témák