Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz DM-Fan #39905 üzenetére

    "Akárhogy is van olyan érzeted, hogy 2,5-3 méterről látod a képpontokat a HD-Ready TV-n, ez nem lehetséges"

    Az állításod szubjektív. Én látom a túlkorrigált szemüveggel, másnak simán lehet átlag feletti látása szemüveg nélkül is. Az elfogadott "tökéletes" látás az a visus 1.0, nekem kipihent állapotomban 1.5, fáradtan 1.2 (így érzem jól magam, 1.0 korrekció zavar), a jobb lézeres szemműtétek hasonló visus-t garantálnak. Abból nem lehet általánosítani, hogy te nem látod.

  • herpodon

    csendes tag

    válasz DM-Fan #39905 üzenetére

    "Abszolút nem voltam kioktató, az nem ilyen lenne..."
    Én meg abszolút úgy éreztem, de ha nem volt az, akkor spongyát rá.

    "Akárhogy is van olyan érzeted, hogy 2,5-3 méterről látod a képpontokat a HD-Ready TV-n, ez nem lehetséges"
    Rendben, elhiszem, ez csak afféle elméleti számítgatásos következtetés volt részemről. Én konkrétan csak azt tudom, hogy 42"-os Full HD tévé (mivel ilyenem van) képét 1,5 méterről nézve már rácsosnak vagy milyennek érzem (nem tudom, jobban megfogalmazni), 1,7 méter az a távolság, ami éppen fasza (Full HD tartalom esetén). Persze szoktam jóval messzebbről is nézni, de amikor szórakoztam az ideális pozíció megtalálásával, ez jött ki.

    "A táblázatot illetően meg teljesen nyilvánvaló, hogy ahová a fullHD még ajánlott, ott a HD-Ready nem lehet túl közeli"
    Bocs, de ez baromi zűrös így... Asszem kapiskálom ám, hogy mit akarsz mondani, de egy tájékozódó számára az a megfogalmazás, hogy "Full HD még ajánlott, HD Ready már túl közel", teljesen egyértelműen azt jelenti, hogy "Azért ajánlott a Full HD, mert a HD Ready túl közeli lenne, annak a felbontása ekkora távolsághoz nem elegendően nagy (vagyis adott távolságra a HD Ready nem ajánlott)". És ezt az egészet komolyan nem kötözködésből mondom, hanem csak azért, hogy világos legyen, hogy ezt máshogy egyszerűen nem is lehet érteni - magyarán ha nem az volt a cél, hogy ezt jelentse, akkor korrigálni kéne. (Ezt meg légyszi Te hidd el nekem.)

    [ Szerkesztve ]

    "Nem tudok kavarogni..."

Aktív témák