Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Yellow73

    tag

    válasz h65535 #3663 üzenetére

    Igen, ez vérlázító. Félelmetes, hogy mennyi energiát pazarlunk el stanby módban.

    Azonban ennél is borzasztóbb, amit pl egyes lámpagyártók művelnek. Most döbbentem rá, hogy a konyhaszekrényünkbe szerelt két készlet halogénlámpa kapcsolója a szekunder oldalt kapcsolja, vagyis a trafója állandóan feszültség alatt van, amivel egy trafó óránként szintén vagy 10-20 wattot fogyaszt, mikor a lámpák nem is világítanak!

    Múlt héten döbbentem le, amikor egy hétre elutaztunk otthonról: elutazáskor és hazaérkezéskor is leolvastam a villanyórát, távollétünkben 3,125 kWh volt a napi fogyasztásunk, úgy, hogy minden lehetséges dolgot kihúztam a konnektorból, csak a direktbe kötött, és feltétlenül szükséges dolgok maradtak bedugva:
    - hűtő (a legnagyobb fogyasztó, papír szerint 1,25 kWh/nap)
    - tűzhely (direktben bekötve, órája persze állandóan megy)
    - mosogatógép (nem tudom, van-e standby fogyasztása, remélem nincs)
    - gáz mágnesszelep és az azt kapcsoló nyomásérzékelő (direktbe kötve, nem tudom, van-e stanby fogyasztása)
    - az előbb említett két halogéntrafó (direktbe kötve)
    - kazán (vakáció üzemmódban plusz nem tudom, hogy az egyébként nyáron nem működő további két fűtökör keringtető szivattyújának van-e standby fogyasztása, az őket vezérlő külső doboznak biztos van, de azt sem kapcsolhatom ki, mert a kazán egyből kiáll hibajelre, ha nem érzékeli a második vezérlődibozt)
    - vízlágyító (ha tartósan nem kapna feszültséget, elvesztené a kalibrált értéket)
    - riasztó (mind a központban, mind a szirénában van egy-egy akksi, ezek csepptöltésen folyamatosan mennek, plusz küldi a tesztjelet a távfelügyeletnek)
    - UPC telefon kábelmodem (kell a riasztó távfelügyeleti átjelzéséhez)

    Mindez a 3,125 kWh azért is megdöbbentő, mert mikor itthon vagyunk, és minden be van dugva, és normálisan használjuk is a dolgokat, akkor kb 7-9 kWh a napi fogyasztás

Aktív témák