Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz eagle-sas #30959 üzenetére

    Nagyon szép eszmefuttatás az ambilight szó eredetéről - bár szerintem senkit nem érdekelt ilyen mélységekig, mert egyrészt mindenki tudja, mit takar, másrészt ez pedig továbbra sem nyelvtörténeti topic - bármennyire is nem jött le számodra a csipkelődéseinkből, az ide betérőket kis eséllyel érdekli ez a téma.

    A kérdésről konkrétan:

    Engem kifejezetten idegesít, ha más fényforrás is van a szobában, mint a TV. Tudom, hogy sokan máshogy vannak ezzel és hagynak némi hangulatvilágítást, háttérfényt, de engem zavar. Engem a moziban a világító Exit feliratok is zavarnak, mert benne vannak a perifériás látómezőmben és egyszerűen idegesítenek, állandóan elvonják a figyelmet a fókuszról.

    Amúgy én is a hangulatvilágítás híve vagyok: nálam nagyon ritkán ég a "nagyvillany", többnyire kis, asztali-, éjjeli- vagy állólámpa világít csak, egyrészt takarékossági okokból is, másrészt meg mert utálom a nagy fényűzést. Ettől függetlenül, ha TV-nézésre kerül a sor, akkor az az első, hogy minden világítótestet lekapcsolok, mert egyszerűen idegesítenek, a mozikat sem úgy tervezték, hogy bármi más fény is legyen a filmén felül. A TV-t is sötét környezethez kalibráltam, az egyik profilomban például 28-as kontrasztérték hozott optimális képet -2 fényerőszinttel. Abszolút nem venném szívesen, ha a TV-m mögötti falfelület az épp aktuálisan megjelenített jelenet színvilágához igazodva villódzna, pedig fehér a falam. Számomra tehát ez a funkció nemhogy kellemes, de kifejezetten zavaró lenne, ellenben képminőségben közel sem kapnám azt, amit a plazmától, pláne nem olyan árban.

    Ettől függetlenül akinek ez tetszik, az vegye ezt, csak ne állítsuk be ezt a technológiát valami szent tehénként, mert elsődlegesen tényleg azt szolgálja a leginkább, hogy jótékonyan elfedje a TV egyébként meglévő hiányosságait.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • eagle-sas

    csendes tag

    válasz eagle-sas #30959 üzenetére

    (emberek körben jártak helyett: emberek körbe jártak)

    tud valaki megoldást arra, hogy ha a G62 notebook-on a Windows Media Player-el a HDMI kimeneten át lejátszok valamit a tévére, akkor az ugyanolyan videó jelet adjon ki mint egy DVD lejátszó? :F

    eagle-sas

Aktív témák