Keresés

Aktív témák

  • eagle-sas

    csendes tag

    válasz Dorian #28417 üzenetére

    Nem akarok most utánanézni a kérdésnek, de szerintem ez a működési mechanizmusa:

    Az elektromos áramkörnek is van tehetetlensége: Amikor valaki lekapcsolja az áramkört, akkor a mágneses tér változása olyan feszültséget kelt az áramkörben, aminek eredményeként rövid ideig az áram csökkenése ellen ható áram keletkezik (ebben mutatkozik meg a rendszer tehetetlensége).

    Ha nem így lenne, akkor az áram felkapcsolásakor a növekedő áram növekedését erősítő áram keletkezne, amit felhasználva örökmozgót lehetne készíteni.

    Az előző CRT tv-nket egyszer nem lehetett bekapcsolni. - Gondoltam szétszedem, megjavíttatni úgysem érdemes. Mindössze egy biztosíték volt kimenve, amit kicserélve - majd újra kicserélve, mert a szaküzletben természetesen nem jó biztosítékot adtak -, a mai napig működőképes. Szerintem a kikapcsoláskor ment ki a biztosíték.

    Az kétségtelenül igaz, hogy a bekapcsoláskor 0-ról 230 V-ra növekszik a feszültség, azonban a kikapcsolás pillanatában egész rövid ideig ettől lényegesen nagyobb feszültség keletkezik, ami által keltett áram az áram csökkenése ellen hat.

    eagle-sas

Aktív témák