Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fransoa

    csendes tag

    válasz mexel #2693 üzenetére

    Ez az értékesitési fajta olyan lehet mint itt Szegeden "csomagolás sérült, szállitás közben
    sérűlt" 20-30-40 %-kal ólcsóbb háztartási és elektronikai eszközök értékesitése.Itt három ilyen üzlet is mükszik, az eggyik speckósan a Samuban utazik. A másikba én is benéztem ott voltak Panák meg sok más de olyan nálunk kevésbé ismert szériák amik
    szerintem valami kinti multi kirakatát tették szebbé az állandó demó adásukkal.
    A harmadik meg valami egy személyes vállalkozáshoz "garázsbolthoz hasonló űzlet de csak háztartási készülékekkel foglalkozik.
    Ismerősőm vásárólt az utóbbi helyen de nem volt meg elégedve a termékkel,a bolt viszont
    mindent megtett csakne hozzák vissza.
    Szerény véleményem, én kétszer is át gondolnám egy ekkora összeg kifizetését igy ilyen bizonytalan forrású,beszerzésü üzletben. Mindezek ellenére még lehet hogy sikeres üzletet köthetne az ember, csak ilyenkor ott van a "de".

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mexel #2693 üzenetére

    Szerintem ha egy istent ismersz, akkor messziről kerüld el az ilyen és ehhez hasonló jellegű tranzakciókat! Még az is könnyen lehet, hogy orgazdaként fogsz díszelegni egy bűnvádi eljárásban. Na ugyan szerinted milyen okból kerülnek "újracsomagolásra" az ilyen termékek? Segítek: mert a csomagolást az első tulaj őrzi bőszen mind a mai napig, a csomag beltartalma viszont nagy valószínűség szerint épp neked kerül felkínálásra megvételre.
    Ha átnézel az avforum-ra, ott kb. egy hete épp azt ecsetelte valaki, hogy betörés során elvitték az egy héttel korábban vásárolt Pana fullHD-s plazmáját. Gyanítom, hogy az a termék is hamarosan feltűnik majd egy ehhez hasonló "üzlet" kínálatában.

    Ezért legyen minden készülékedről hivatalos papírod és jól őrizd meg a sorozatszámokat!

    Ha ennyi pénzt kiadsz valamire, akkor csakis hivatalos úton szerezd be! Ez az én tanácsom, megfogadni nem kötelező.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • fiATHaLON

    őstag

    válasz mexel #2693 üzenetére

    Szerintem nem kell megriadni, bevallom utánanéztem én is
    ennek a refurbished/újracsomagolt kategóriának régen, mert akartam
    tv-t venni efféleképp.
    Semmi átbaszás/törvénytelenség nincs benne, csak kicsit szépítik
    a dolgot.
    Valóban újracsomagolt dolgokról van szó, de!
    Nem csak a csomagolás sérülése miatt (sőt, szerintem általában nem
    amiatt) kerül újracsomagolásra a cucc, hanem amikor garanciában
    visszakerül a samsunghoz egy tv (3 napos cseregarancia stb.), akkor
    ugye ott van nekik egy tv, amiben kicserélik az esetleges hibás alkatrészt
    (ugyanúgy samsung alkatrészre), és szétszórják a hiénáknak potom pénzért,
    hogy azok értékesítsék, viszont garanciát már nem vállalnak rá.
    Csak ezt elhallgatják, és megnyugtatóbban hangzik úgy, hogy csak a csomagolás
    sérült.
    De bevallom, nekem már tavaly október óta van így egy 50"-os samsung plazmám,
    amit kb. a bolti ár feléért vettem így, teljesen hivatalosan egy ilyen cégtől, és
    semmiféle problémám nincs vele. (Mondjuk sosem voltam egy ilyen garancia miatt
    izgulós fajta. :D )

    (A szóbanforgó cég egyébként a garanciát sem mismásolja el, mert apu ugyaninnen szerzett tv-je viszont beszart, de zokszó nélkül megjavították garanciában.)
    Remélem segítettem.

Aktív témák