Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sonny_19

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy elég zavaró problémám!
    Mégpedig, hogy kb. 2 hónapja a primary master winchesterem csak pio módban hajlandó működni.
    A probléma akkor kezdődött amikor megkínáltam 1 40GB-os maxtor winyóval, aztán a bootolás rögtön 5 percig tartott, és ott kapcsolódott le pioba.
    A winyóm más gépekben is csak pioban megy, de ha az én gépembe teszünk másikat akkor ****án dma-ban megy. Szal nem alaplapi gáz, sztem!
    A neten találtam 1 csomó hibajavítást (windows többszöri telepítése, még win2k3-at is tettem rá, de az sem jó, registry kulcs törlése, device managerben primary IDE channel eltávolítása, pushdma progi, dmacheck, seagate discwizarddal bootolás, de sípolva lefagy a gép, via miniport drivert is telepítettem, de újraindítás után a windows boot logo alatt a kék csík folyamatosan megy, és megáll windows töltődése, asszem ennyi), de egyik sem segített.
    A vinyó 80 eres 40 tűs kábelen van, magában, minden más meghajtó ki van véve a gépből, és mégis csak pio marad!
    Szóval elég idegesítő ez a hiba hiszen 3 MB/sec átviteli sebesség az semmi, meg a hozzá társuló 99%-os cpu használat meg egyenesen gáz, még a kurzor is szaggat!
    A konfigom:
    Abit KD7-S raid+sata, Amd Athlon XP 2200+, 256 Ddr400, a winchester pedig Seagate ST380011A Barracuda 7200 2Mb cache kétfelé partícionálva (1. rendszer 10GB NTFS, 2. maradék NTFS).
    A windows pedig XP SP2 5.1.2600!

    Lehet, hogy haldoklik a winyóm? De ennek semmi más jele sincs, SMART is ok!

    Bocs, hogy esetleg offtopic vok, de hátha ti tudtok mondani vmi okosat!!!

    Előre is köszi!

    Ádám

Új hozzászólás Aktív témák