Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz bluemirage #3449 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    A 7496 és 7456 nagyjából ugyanaz, ugye?
    Igazából én annyit szeretnék, hogy legyen gyönyörű képe (bár nyilván nem lesz plazma szintű), és legyen 2-3 HDMI. A nettel is kb úgy vagyok, mint a 3D-vel, teljesen hidegen hagy :D Médialejátszón is próbáltam egyszer az online szolgáltatást, aztán maradtam annyiban, hogy "hű ilyet is lehet" és azóta se nyúltam hozzá..

    Ezt az Ambilight-ot is csak 1-2 házibulin tudnám elképzelni. (Előfordul, hogy valami elektronikus zenei koncertet berakunk, aztán ott gondolom azért flash lenne, de állandóan nem hiszem, hogy használnám.)

    A mérettel vagyok gondban még. 2-2,5 méterről néznénk. Ma így végigpróbálgattam Mediamarktban a méreteket, a 32" esélytelen, mert nagyon kicsinek tűnik, a 42"-ról meg nem tudtam eldönteni, hogy sok lenne-e. Plazmás topic-ban láttam egy kis táblázatot, hogy 42"-ra az optimális nézési távolság 1,66 méter és a még ajánlott az 1,75 métertől 2,25 méterig terjed. Ez az LCD-nél is áll?
    Volt kirakva egy 37"-os Philips is, de valahogy annak a minőségétől egyáltalán nem voltam elájulva. Lehet csak a forrás miatt volt, mert a többin is látszott kis zaj, de sokkal kisebb mértékben.

  • akicsrak

    csendes tag

    válasz bluemirage #3449 üzenetére

    [link]

    ...Ez lehet reklámfogás, de saját tapasztalat alapján tudom, hogy nálunk mindenkinek "bejön" az ambilight. 9705k csüng a falon itthon, természetesen nappal ki van kapcsolva az AL. Este viszont imádjuk, már-már szinte furcsa lenne a "sötét fal". Persze jól be kell lőni, hogy ne az AL fényeire koncentráljon a szem, de jó beállításokkal szerintem igenis dob a mozizás-meccsnézés élményén.

    "De....azt hiszem, hogy nem véletlen, hogy más gyártók nem csinálnak ilyen glóriát."

    Erre azt hiszem annyi elég, hogy milliárd környékén költött a philips a fejlesztésre-kutatásra, még a 2000 évek elején, és aztán a "végeredményt" egy icipici "r" betűvel levédette. Ez az övé, és kész.

    De persze, kinek a pap.... Mi imádjuk...

Új hozzászólás Aktív témák