Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Asbee

    veterán

    válasz HUTCHDB #199065 üzenetére

    Az a baj halvány lila fingod sincs, hogy egy fogasztást mi befolyásol és mennyire . Látod, mindenkinek furcsa a te fogyasztásod, de nyilván mindenki hülye és nem a te felhasználási szokásaid mások. 6 an tetőboxal megpakolva egy kodiaq evett úgy. Megint nem látod a legfontosabb részleteket.
    Én befejeztem ezt a témát. Úgy állítod be azt a Tiguant mintha valami 10 tonnás fal lenne. Nyilván többet fog enni mint egy lapos passat, de azért na….

    [ Szerkesztve ]

  • Bandit21

    addikt

    válasz HUTCHDB #199065 üzenetére

    Nem nem hiszem amit írsz, csak nem értem.
    A hétvégén Szegedrol mentünk Pestre oda vissza 350 km volt benne 15 km város is, viszont a pályan óra szerint 140-145 és így lett 82 es átlag sebesség mellé 8.2 l/100km
    Hozzá kell tenni hogy lendületesen vezetek de kb 4 autóra előre figyelem pl a fék lámpát és nem szoktam tolni ha látom hogy 5 mp múlva úgyis lassítani kell.
    Nagyon sok múlik a stíluson, nyilván ha erős autóm lenne lehet én is élvezni szeretném sűrűbben és igazából a pályán is lehet nagyokat gyorsítani meg lassítani az átlag annyi mint nálam de nagyobb a fogyasztás.
    Egyszerűen meglepett amit írtál pálya átlagra (és nem is nagy sebesség melle) mert az elmúlt 5 évben volt dízel kocsink (az Audi amit írtam) és az 6 körul evett pályán.
    Volt egy 1.6 benzin 5 seb kézi Toyota auris ami még tudott enni pályán 9 et ha 135 körül mentem vele.
    Volt egy 1.8 benzin 6 seb kézi Verso ami pályán 8 fölött kicsivel meg állt.
    És a Kodiaq ami szintén 8 körül marad pályán.
    Az én tapasztalatom alapján messze a dízel Audi evett a leg kevesebbet és ehhez képest lepett meg amit írtál.
    De mivel a nagy kerék széles gumi dsg vezetési stílus stb bele szólhat elhiszem csak extrémnek érzem.

    Látom közbe elazállt a téma inkább kimaradok...

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák