Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz aleister #6347 üzenetére

    Azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. Előtakarékossági nekem is van, de vártam volna 8 évet arra és rakosgassam a pénzem, hogy kicsivel nagyobb összeghez jutva kevesebb hitel felvételével vegyek lakást? Fizethettem deviza hitelt is meg előtakarékossági számlára is. Persze nem választottam olyan nagy havi részletet, hogy centire ki legyen számolva a fizumból, így nem is terhelt agyon, mikor duplájára növekedett a havi törlesztés. Cserébe ~5 év alatt csak kamatot fizettem, mikor lehetőség adódott a hitel végtörlesztésére fix áron.
    Igen, normális dolog, hogy az ember nem vesz fel több hitelt egymás mellé, én sem akartam, erre a hitel lefizetése után 2-3 hónappal lakóközösség megszavazta a panelprogramot, így újabb 8 évre hitel került a nyakamba, persze ez már nem olyan hatalmas összeg havonta, de még is idegesítő. Boldogít azért, hogy a ~35 fok helyett most csak 28 van a lakásban, valamint a téli fűtésköltség is a leghidegebb hónapban sem ment 22eFt fölé, a korábbi 33eFt-al szemben.

    "Nem egy olyan embert ismerek, aki csak azért költözött el a szüleitől, mert kölcsön felvételével ezt megtehette. Nem lett volna szükség még éveken keresztül erre, mégis belement ebbe a hitel nevű orosz-rulettbe."

    Igen, vannak ilyen emberek is. Én 240km-re kerültem szüleimtől, főiskola majd munkahely miatt is. Szükségszerű volt. És legalább nem albérlet viszi el.

    "Pont tegnap emeltek pár adó mértékén, így növekedett a készpénzfelvétel és a tranzakciós díj, valamint, ha ebben a rohadt országban esetleg valaki félre tudott némi pénzt tenni, akkor annak a kamatadója."

    Azt mondják magyar ember sok mindent elvisel. Ez így is van. Mindenki kényelmesen ül a seggén, nem megy senki utcára, mert a magyar kényelmes. Én is, de meg is keresem, nem dohányzom, nem iszom (csak jó társaságban, de ott melyik normális ember nem?). Korábban csak BKV-val, mostanában a túlórák vagy éppen a piaci bevásárlás miatt heti 1-2 alkalommal kocsival járok munkába. Bicót inkább kihagyom, kollégám gyakorlott bicós és egy hülye úthiba miatt törte most eléggé szét magát. Szerencsére zúzódásokkal megúszta, de úgy néz ki, mint aki elaludt egy betonkeverőben és ráindították.

    No szóval akkor én a "nem inge" kategóriába tartozom. :) Persze elfogadom a te látásmódod is, csak szerintem általánosítani nem lehet. ;)

    Szerk:

    (#6365) Freddy76

    :DDD

    Egyébként szombat este nem tudsz visszajutni Győrbe? Ott leszünk páran Péren a Hummel Motelben. ;)

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Új hozzászólás Aktív témák