Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Blood Mage #2554 üzenetére

    A szopás ott fog kezdődni, hogy hiába kapsz dollárt meg eurót, azt magyar paypal számlával csak forintszámlára kérheted ki. Ebből tehát az is következik, hogy az ég világon semmi értelme devizaszámlát nyitni erre a célra, ha esetleg ez lett volna a feltett szándékod.

    1. Nézd meg a lakóhelyeden lévő bankok kondíciós listáit és válaszd azt, amelyik a leginkább megfelel neked a költségek tekintetében.

    2. Magánszemélyként lehet 1 forintszámlád, 1 megtakarítási számlád, 1 web- ill. internetkártyához tartozó számlád(csak forint alapú lehet), 1 devizaszámlád (aminek a devizanemét általában tetszőlegesen megválaszthatod: tehát vagy euró vagy dollár vagy akármi más a forintot kivéve) és ha a bank lehetőséget ad rá, akkor 1 deviza megtakarítási számlád.

    A fenti okok miatt bőven elég 1 db forintszámla is.

    3. A paypal automatikusan forintra váltja, hiszen magyar számlára kéred ki az meg a paypal feltételei szerint csak forintszámla lehet (gondolom így akarják elkerülni hogy a kedves felhasználó nehogy már véletlenül a paypal egyenlegére kapott dollárt konverzió nélkül kérhesse ki egy dollár alapú devizaszámlára). Vagy nyitsz egy amerikai számlát és oda kikérheted a dollárt is. Belföldi usert nem szopatunk alapon, csak a külföldit, de azt ott ahol csak tudjuk. (lásd: konverzió)

    b.) Fentebb már leírtam. 1 forintszámla és 1 devizaszámla lehet. 2 devizaszámlád SZERINTEM nem lehet, de majd a bank megcáfol. Én egy sima forint folyószámlát akartam nyitni a meglévő mellé és azzal kezdték, hogy ja azt magánszemélyeknek nem lehet (nem OTP). Csak úgy lehetett volna, hogy nyitok egy megtakarításit vagy kérek egy másik főkártyát a meglévő mellé és ahhoz külön kártyaszámlát kérek.

    4. Bankfüggő, hogy kell-e nyitóösszeg a számlanyitáshoz. Általában nem, de számos kivétel van pl.: netbank egyszeri díja, dombornyomott bankkártyához letéti díj, első éves kártyadíj, számlavezetési díj stb..

    Rendszeres díjak elég sok mindenből adódhatnak pl. ha (egyébként teljesen érthetetlen módon) a bank havi díjat számít fel a netbank használatáért vagy a mobiltelefonos szolgáltatás használatáért és esetleg a fogadott/küldött üzenetekért is a havi díjon felül (lásd OTP), a számlavezetési díjért, állandó átutalásokért vagy beszedési megbízásokért stb... még biztos van.

Új hozzászólás Aktív témák