Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz BoneDragon #21913 üzenetére

    Jó, akkor most ezek szerint átmentünk általános panaszfalba, már nem a craft szolgáltatással való kereskedésről van szó.

    Magánvéleményem (úgy, hogy nem vagyok szoftver fejlesztő), hogy ezt az engine-t nem lehet már jobban optimalizálni. 2012-ben már béta volt, egy közel nyolc éves termék. Még bőven DirecX9 volt, hiába szüntették meg a támogatását, az egész motor működése azokon a paramétereken alapul. Közben hiába lettek erősebbek a hardverek, egyre több lett a megjelenítendő effekt is. Úgy próbálták/ják meg látványban tartani a versenyt a mostani fejlesztésekkel, hogy erre igazából az egésznek a magja már nem alkalmas, gyakorlatilag egy csúcsára állított piramis.

    Szerintem a 4.0 meghatározatlan megjelenési ideje azért van, mert egy teljesen új motort hegesztenek a játék alá. Az pedig irgalmatlan meló, még úgy is, ha valami kész alapra dolgoznak. Az a tippem, hogy az ExileCon-on ezt fogják bejelenteni, alkalmasint valami minimális látható résszel. Részben azért, hogy utána ezekre a panaszokra legyen egy autopost válasz ("majd a 4.0-ban jön az új"). Részben azért, mert minden türelmetlenség dacára a játékosok egy dolgot utálnak jobban a nem szép játéknál - a folyamatosan elszállót.

    A ligák indulásánál látható, hogy még egy évek óta kipróbált, letesztelt, működő alap is egy rakás random crasht okozhat, egy újnál inkább az a meglepetés, ha nem omlik össze. A liga összeomlásokat már nagyon gyorsan, javítani tudják, a 4.0-t szerintem addig nem akarják kiereszteni, amíg legalább a javításokat nem tudják majd hasonló tempóban elvégezni.

    (Ettől függetlenül persze én is lényegesen jobban örülnék, ha nem kellett volna az előző ligában teljesen C64 szintre butítanom a grafikát, hogy pár vizes effektnél ne vágjon ki a gép. Nem elégedett vagyok vele, csak ez innen kezdve az én döntésem: szeretem játszani így is, vagy annyira zavar, hogy hagyom a fenébe.)

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • TrollBalint

    addikt

    válasz BoneDragon #21913 üzenetére

    A szoftverfejlesztés egy elég gyorsan fejlődő ipar, ha valami 8 éves alapokon van, azt ember már nem fogja optimalizálni. Próbálkozni lehet, kisebb-nagyobb sikereket lehet elérni, de jó tuti nem lesz. (Részben ezért is fog megjelenni a 4.0, mert egyszerűbb egyet nulláról megírni, mint a meglévőt átdolgozni)

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Új hozzászólás Aktív témák