Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Borote #7517 üzenetére

    Egészen biztosan igazad van az okfejtésedet illetően, de most komolyan, minek ide SSD? Drágább - persze gyorsabb. De még a leglassabb HDD is bőven elég FHD anyagok rögzítésére, pláne USB csatolón keresztül! (USB-n meg aztán végképp pazarlás az SSD). Olyanról meg még nem nagyon tudok, hogy 4K-ban nyomná bármely hazai szolgáltató is akár egyetlen csatornáját. SSD-nek egyetlen előnyét látnám: kevésbé érzékeny a mechanikai behatásokkal szemben, de most őszintén, otthon, ahol gondolom, állandó helyen tartja az ember, mi baja lehetne egy HDD-nek. Ahogy írtam, az enyém bő hat éve bírja... pedig laptopban kezdte...

    Mellesleg egy picit tévedtem, nálam kb 15-16 GB 3 óra FHD anyag, csak rosszul emlékeztem.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Borote #7519 üzenetére

    Végülis, egy 64 gigás pendrive-ra is több mint 10 óra rögzíthető a 15 GB/3 óra mennyiséggel számolva FHD-ban. Édesanyám tévéjén pl. azt használunk.
    Tőlem lehet aztán SSD-t is kötni a tévére, és nem is érdekel, hogy semmi értelme nincs. Inkább az zavarna (ha én tenném), hogy ez kb. egyenlő lenne azzal, hogy egy Ferrarit használnék arra, hogy áramot állítson elő a konyha szükségletekhez. Ahogy ezt már korábban írtam.
    Nem tudom, én még a büdös életben nem hallottam a tévém HDD-jét, évek óta tudomást sem veszek a létezéséről. Nem kerreg, nem melegszik, nem szólal meg, nem zavar. Pedig nem beépítve van, csak egy külső, igen vékony aluházat kapott. Ellenben a Dune médiajátszóm belső hűtőventilátora zaja időnként érzékelhető (abban van egy belső HDD), és olykor félpercig is gondolkodom, vajon honnan jön. De a kis 2,5 colos HDD zaját? Sosem... filléres cucc, talán egy 64 gigás pendrive többe kerül. Ha el kezdene kerregni, kidobom, és ismét fillérekért kap egy másikat.
    Szerintem túlpörögtük a témát...

Új hozzászólás Aktív témák