Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz SPAAACE! #20268 üzenetére

    A ramdsik szoftver amit használsz nem tud mappa létrehozást? softperfect pl. tud, az fut nálam

    Nálam mondjuk az SSD 2 partícióra van osztva (120GB-os, így elfér rajta sok minden). Opera-t alapból a D partíció főkönyvtárába telepítem (D:\Opera mappába). Az első indulás után kilépek a progiból, majd szerkesztem a D:\Opera\operaprefs_default.ini fájlt, amibe a [System] alá beszúrom ezt a sort: Multi User=0 ; If enabled Opera will use Windows profiles to store individual user settings

    Innentől egyetlen profil mappa lesz csak (az is a D:\Opera\profile útvonalon) és nem kell az AppData\Local és AppData\Roaming részen szórakozni. Persze ilyenkor egyetlen profil van csak használatban, de ez nekem pont megfelelő is.

    Én beállításokból módosítottam ramdiskre az alábbi mappákat (természetesen mklink-el is megfelelő):
    - cache
    - opcache
    - temporary_downloads

    Mklink-kel az icons mappát irányítottam ramdsikre, mert ehhez nem találtam lehetőséget a beállításokban.
    Ezt mondjuk "csak" azért irányítottam át, mert képmegosztós oldalakon nézelődve elég sok fölösleges képet betárolt ide. Bár most ránézve rendben lévőnek tűnik. Lehet valamelyik előző verzió gyerekbetegsége volt vagy csak profil probléma :B Minden esetre haverom apjánál rendszeresen több 100 megányi hülyeséget pakolt az icons mappába, aztán jött a telefon, hogy nincs hely a winyón (mondjuk tényleg elég szűkre is lett szabva ott a C partíció alapból)

    Viszont kedden újraraktam a win8-at (volt 1-2 érdekes jelenség, aztán brd is rendszer visszaállítást javasolt..de ez már egy másik történet). SSD kímélésből és a 16GB memória miatt pagefile-t átdobtam HDD-re és lekorlátoztam 1 GB-ra. A fenti Opera kialakítással nagyban böngészve egyszer csak azt vettem észre, hogy megakad az Opera oldalak betöltésekor és közben kerreg a winyó, mint az állat. No el is kezdtem nézelődni az erőforrás-figyelővel, ahol nyilvánvalóvá vált, hogy az Opera használatakor a HDD-t terheli erősen 2000 KB olvasási és írási sebességek mellett.
    Kikapcsoltam teljesen a pagefile-t (az ajánlottak ellenére), így azóta megszűnt a jelenség.

    Szóval vannak körülmények, mikor visszanyalhat a fagyi :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák