Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20038 üzenetére

    De most ebben nem nagyon értem, mi az újdonság, pont ezt magyaráztam priviben, hogy nem értem, miért akkora érvágás, hogy kiszedték a userJS- és userCSS-támogatást, mivel simán át lehet írni extensionre.
    Számomra annyi volt benne az újdonság, hogy unpacked extensionnel lényegében a korábbi User JS és CSS funkcionalitást (azaz fájlokban van minden egy mappában) lehet hozni minimális pluszmunkával. Szóval egy csecsemőnek minden új, nekem az erre és így felismerése volt az újdonság. My Operán meg is jegyeztem egy Opera fejlesztőnek, hogy szerintem érdemes lenne erről a megközelítésről egy rövidebb cikket írniuk (még most is sokan hiányolják megjegyzésben a User JS+CSS párost).

    A 2. ponthoz: igazából egyáltalán nem kell, hogy ÁTIRÁNYÍTÁS történjen, általában elég megadni default fájlOKat is a webszervernek ...
    Enyhén pongyola volt a megfogalmazásom: átirányítás alatt értettem mindazt, amikor nem pontosan azt kapod, amit kértél (HTTP 3xx, Location a válasz fejlécében, vagy pusztán másik tartalom). Hú, de rég konfiguráltam már Apache-ot, pedig korábban még saját modult is írtam hozzá egy projekt miatt ...

    Nem csak a hülyebiztosság, elméletileg SEO szempontjából is számít (még ha meglepő is).
    Erre nem is gondoltam volna, kösz az infót! Látszik, hogy nem a webfejlesztés terén mozgok. Szerintem a mod_rewrite az Apache legnagyobb találmánya volt anno.

    Miért, az ABC-sorrendbe rendezésnél mit csináltál, ha nem sorbarendezted őket?
    Ott csak akkor kellett gondolkozni és cselekedni, ha volt két script között függőség, egyébként szimpla fájlmásolást igényelt. Most minden újabb script két másodpercbe kerül, mert át kell gondolni a logikai sorrendet :DDD

    Penge_4: De a cikkek statikusak maradnak. Szóval akár simán lehetne 1-1 statikusan behívott .html fájl is, nem?
    "Élmény" lenne a keresés (minden módosítás után újra kellene indexelni a fájlt) és a designváltás is. Ahol tartalmat szolgálnak ki, ott statikus fájlként a képek (a méretük miatt sokszor nem éri meg őket adatbázisba rakni) és a scriptek léteznek csak (és ezek jelentős része is a memóriában csücsül cache-elve), minden más adatbázisban. Senki sem a saját maga ellensége.

    Penge_4: erről esetleg tudsz valamit: volt valahol szó arról, hogy letöltésnél a mostani kötelező mentés helyett a korábbihoz hasonló open/save/cancel ablakot kapunk majd?

    [link]
    Ha valaki O15/16 alatt módosítani szeretné a gyorshívó ikonok méretét és a maximálisan megjeleníthető oszlopok számát. Szép megoldás nincsen rá, ezzel a programmal az opera.pak fájlt patchelem meg, szóval minden Opera frissítés után le kell futtatni.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák