Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #10919 üzenetére

    Oké, akkor sorban.

    1: Nincs saját blogom. A Magyar Opera blogon vagyok szerkesztő, de a blog alapítója Karbonade és jelenleg Karbonade, cousin333 és Lali ott az admin. Én (és rajtam kívül még ketten) csak szerkesztők vagyunk.

    2: Tudnál linkelni egy ilyen kommentet? Azt valóban írtam, hogy fapados, de ezt a jelzőt akármennyire is szeretnéd démonizálni, attól még a jelentése továbbra sem lesz pejoratív, maximum a hozzád hasonló fanboyok szerint.

    A minimalizmus és a fapadosság között igenis van különbség. Ettől függetlenül ebből nem tudom hogyan sikerült ezt a konklúziót levonni, hogy én utálnám a Chrome-ot, illetve lenézném a Chrome-osokat.

    A Google-t (mint céget) valóban utálom, de attól még miért utálnám a böngészőt? Az IE-t sem utálom (a 6-os verzióért is maximum a Microsoftot). Nálam a cég üzletpolitikája és a termék nem folyik össze.

    Olyat is írtam egyszer, hogy akinek a Chrome teljesértékű alternatívát jelent, annak nem is a legjobb választás az Opera. De ebből sem tudom hogy jött le bárkinek is az, hogy lenézném a Chrome-osokat.

    A két böngésző egyáltalán nem ugyanaz a koncepció. Aki gyakran ingázik az USA és Európa között annak a repülő a jó választás, aki csak 5 kilométert tesz meg városi forgalomban annak a Smart, aki keresztülutazza az országot autópályán annak egy fullextrás BMW, aki meg a tanyán szaladgál a földúton annak meg a Lada Niva.

    Azt hiszem azt is én írtam, hogy akiknek nincs szüksége az Operás fícsörökre azoknak már egyetlen hibás oldal is egy másik böngésző felé billenti a mérleget.

    Ugyanakkor azt is, hogy a mai napig olyan dolgokat sorolnak fel a Firefox/Chrome előnyeiként, amit az Opera is tud és olyan dolgokat hátrányaiként, ami városi legendaként terjed leginkább és már maximum 10-ből 1 esetben van némi alapja az állításnak.

    "Operába a userjs-eket és widgeteket 1 átlag usernek 100szor nehezeb felkutatni és főleg betenni. (tudom most jön az hogy nem)"

    A widgeteket nem. Ott van a menüben a Get More widgets. A userJS-eket valóban. Felkutatni nehezebb, viszont azt továbbra sem ismerem el, hogy egy mappanyitás és egy tallózás miért fogna ki bárkin is. Aki még erre sem képes annak OSX való, nem Windows. :DDD

    "Nem csak erről van szó, burkoltan majdnem minden fórumba kifejtik az opcsisok (1 részük) hogy ők milyen királyok a többi meg lúzer mert fapad böngészőt használ."

    Hol? Éppen mindig az van akármelyik konkurens böngésző postjának kommentjeiben szóba hozza valaki az Operát, hogy ez vagy az nincs benne, hogy leírjuk, hogy van és linkelünk is nekik.

    Aztán aki leírja, hogy ez neki így nem jó, vagy mond pár olyan addont, ami nem pótolható, vagy mond 1-2 olyan oldalt, ami ténylegesen nem megy, akkor nem erősködik senki.

    De mikor utána olyan urban legendekkel jön, hogy Operában nem működik az oldalak 90%-a, meg olyan fícsöröket hiányol, ami beépített funkció (még userJS vagy widget sem kell hozzá) akkor azért jó, hogy helyesbíteni fogunk.

    "Lehet hogy nem hiszed de nekem azért van 1 kis opera ismeretem annak is ismerem a lelki világát."

    Azért nem tudtad a múltkor, hogy azért nem megy Flash a Hondás oldalon, mert le volt tiltva (amire még a screenshoton lévő placeholderről sem következtettél) és már egy végtelenül nyugodt természetű PH-s moderátor is azt írta, nevetséges vagy?

    Vagy mert mikor leírtam neked, hogy opera:cache akkor nem tudtad, hogy mit kell vele kezdeni?

    Nem azért vagy lehülyézve, ha nem ismered az Operát, hanem ha mindenféle ismeret hiányában dobálózol üres érvekkel.

    "Azt meg hogy ti mondtátok meg hogy van adblock ? és ??? sok opera használó nem tudja mivel természetesen úgy kell összekukázni a kieg-eket hozzá."

    7.5-től van benne, akkor még valóban ini-t kellett szerkeszteni, 9.0-tól viszont beépített funkció.

    Szóval akkor megint: milyen kiegészítőkről beszélsz? A Lex1-féle DIV-es Adlockert ne keverd ide az már az Element Hiding Helper alternatívája.

    "Nem úgy mint a FF-hez."

    Oké, akkor magyarázd el nekem, hogy mennyivel bonyolultabb:
    1. Firefoxban: Beírod a Google-ba, hogy "adblock for firefox"
    1. Operában: Beírod a Google-ba, hogy "adblock for opera"
    2. Firefoxban: Rákattintasz az első addons.mozilla.org-os találatra, ami az Adblock Plus lesz.
    2. Operában: Rákattintasz az első My Operás találatra, ami a Lex1-féle adblock lesz.
    3. Firefoxban: Letöltöd az Adblock Plus-t (mert nélküle nem működik az Element Hiding Helper)
    3. Operában: Letöltöd az adblocker.zip-et, majd kicsomagolod.
    4. Firefoxban: Újraindítod a böngészőt az Adblock Plus telepítése után
    4. Operában: Futtatod az exe-t, amiben kitallózod a profilodat és rányomsz az Oké gombra.
    5. Firefoxban: Újraindítás után az arcodba tol 10 különböző listát angol nyelven, amiből választasz egyet.
    5. Operában: A telepítő megkér, hogy indítsd újra az Operát és bezárja magát.
    6. Firefoxban: Miután választottál egy listát az Adblock Plus nem zaklat többé és megtalálod a releated addons listában az Element Hiding Helper-t is.
    6. Operában: Újraindítás után (ahogy a telepítő leírta) Ctrl+F12->Haladó->Eszköztárak-nál kiválasztod az egyéni menüdet alján az Adblock+-szal és a Szerzői nézet legördülőben bekapcsolod az újdonsült Adblock+.css userCSS-t, aztán tetszés szerint ha kell sajátgomb, akkor ráhúzod az Adblock+ gombot oda, ahova akarod.
    7. Firefoxban: Telepíted az Element Hiding Helper-t, majd megint újraindítod a böngészőt.
    7. Operában: Betallózod a userJS könyvtárat a profilodból (ha még nincs ilyened).
    8. Firefoxban: Újraindítás után használhatod az Element Hiding Helpert
    8. Operában: Oldal újratöltése után használhatod az Adblock+-t.

    Újraindítások száma: Operában: 1 Firefoxban: 3

    Mennyire szükséges: Operában: Alapszintű reklámblokkolási igény esetén nem szükséges.
    Firefoxban: Ha egyetlen bannert is szeretnél blokkolni mindenképpen szükséges.

Új hozzászólás Aktív témák