Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz Charx #7152 üzenetére

    Megijesztettelek a linuxos szövegszerkéssel... ;]
    Egy pici különbség van a két rendszeren írt szövegfájlok között. Nevezetesen a sorok végét jelző vezérlőkarakterekben eltérnek egymástól. A Linux egy karakterrel jelzi, hogy vége a sornak, a következő jön LF (soremelés), míg a Windows kettővel CR+LF (kocsi vissza + soremelés). Ezeket nekünk nem jeleníti meg a szövegszerkesztő, így mi nem látjuk a különbséget! Viszont a Linux működését programnyelv (szkript) esetén megzavarja ez az egy plusz karakter, mert logikusan azt is az utasítás részének tekinti. Az eredmény hibás működés lesz. Megtapasztaltam... :K :DDD

    Magyarázat nélkül ezért kértem, hogy inkább Linux alatt írd. Persze, lehet Windowsban is megírni, csak akkor olyan szövegszerkesztő kell ami kezeli ezeket a különbségeket. Ilyen pl. a már ajánlott Notepad++ ingyenes, magyarul is tudó, akár telepítést sem igénylő változata. Ott a Szerkesztés / Sorvégződés átalakítása menüben kell kiválasztani melyik rendszerbe szánod a szöveget.

    Végül azt a néhány utasítást egy fájlba kiírni, átmásolni a Linuxra, végrehajthatóvá tenni ahogy írtam, és futtatni. Az első esetben semmi plusz extra nem kell a szövegbe, fog működni! A finomságok ráérnek később. Csak bátran!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Charx #7152 üzenetére

    Annyival egészíteném ki Lovi összefoglalóját (ezúton is :R ), hogy szerintem az OMV-re történű SSH-s belogolást nehezen fogod elkerülni, vagy inkább sehogy: mivel ha egy scriptet akarsz majd megadni, hogy az OMV azt futtassa akármilyen környezetben (ütemezetten, pl. a Gdrive szinkronizációjához vagy a torrent letöltését követően), akkor meg kell adnod annak az elérési útját. És messze nem biztos, hogy azt a helyet/könyvtárat, amit Te Win alatt látsz, hogy pl. Z:\Scriptek, azt le tudod fordítani az OMV rendes, natív könyvtárszerkezetére, pl. /srv/hdd2T/omvshare/Scriptek. És az OMV beállításai között természetesen a natív elérési utat várja a rendszer.

    Ez nem tudom, mennyire bonyolult számodra, egyébként nem az, és ha molyolni akarsz az OMV-vel, akkor előbb-utóbb úgyis beleütközöl.

Új hozzászólás Aktív témák