Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Patice #3816 üzenetére

    Helyzet(em)jelentés:

    Végre volt ma egy kis időm és beraktam a szerverbe az utolsó lemezt is, ami a Syno-ból jött ki:

    A negyedik 3TB HDD-t szánom SnapRAID paritásnak, az első 3 védelmére. Még csak épp beröffentettem a rendszert a piszkálás után, mert a 8 GB RAM helyett 4 GB lett, cseréltem az asztali gépemmel, mert az nyígott, hogy kevés neki, az OMV meg még jelenleg nem használta ki a 8GB-ot, igaz, még nem is kezdtem el virtualizálgatni rajta, de eddig még nem hiányzik, más részről meg a virtualizálást "áthelyezem" az asztali gépre. A próbálgatás mehet így azon, és ha valamit át akaok rakni, akkor költöztetem át csak a VM-et a szerverre.
    Később meg ha mégis kevés lenne neki a 4, akkor még tudok bele venni többet.

    + Csináltam egy kis fogyasztásmérést alap Lidlis fogyasztásmérővel: 6 HDD-vel bekapcsoláskor/lemezek felpörgetésekor belekóstol a 100W-ba, boot közben 65-70W, aztán pár másodperc után "lenyugszik" és lemegy 50W közelébe (50,5 - 52,5 W) kb. ez lehet az idle fogyi ennyi lemezzel. A CPU-t minimálisan alulfeszeltem kb. 0,05V-tal (1,036 --> 0,980 V) + kikapcsoltam a Turbo-t ez kb. 5W-ot jelentett átlagban, lejjebb nem mertem menni, mert akkor instabil lehet. Meg nincs annyi időm tesztelgetni, hogy hol a határa ennek a procinak. Szerintem így sem rossz érték, ahhoz képest, hogy pl. egy Syno DS1515+ 5 db 1 TB WD RED-del (atom procival) ~39W-ot eszik.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák