Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz ztfolder #49379 üzenetére

    Pontosan melyik modell is lett a Panák közül?
    Amúgy a szervizbe szaladgálás nem opció dologgal 100%-ban egyetértek. Bármennyire jó egy márka szervizháttere, én maximálisan azon vagyok, hogy olyan terméket válasszak, aminél remélhetőleg a legkevesebb az esély szervizelésre. Én úgy láttam, a Panánál van a legjobb esélyem a szerviz elkerülésére. Aztán ha majd tévedek, beismerem.
    Ahogy korábban írtam, autót is úgy választottam 4 éve, hogy lehetőleg ne kelljen javíttatni, mert nincs annál rosszabb és idegesítőbb, ha nem tudod arra használni a drága pénzen megvett tárgyadat, amire való, hanem helyette a szerelőt kell hívogatni. Persze a kopókat nem ide értem.

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz ztfolder #49379 üzenetére

    "daneel_hu miért nem veszel a legolcsóbb modellekből? Ez is fajta rossz beidegződés az olvasatod szerint, hiszen oda is betalálhatnak egy- egy jó modellt. Itt páran elkezdtek rugózni a japán favorizálásomon. Pedig ez nem sznobság a részemről, egyszerűen így jött ki. Igaz, hogy az első kamerám még a 80 as évek végén egy vhs-c panasonic volt és azóta minden elektronikám pana és sony, de minden vasárlásnál megadtam az esélyt minden más márkának, csak valamiért ők maradtak fenn a válogatásnál. Most hogy elegem lett a sok szürke fátyolos szar ledekből (nekem pana plazmám volt az nem volt szar) szóval körbejártam a kérdést alaposan. Itt a fórumon is érdeklődtem, mert c9-x ben gondolkodtam alapjáraton (az került oledként először a látókörömbe) De a szervizhátteret leszámítva és hogy nem vagyok egy játék fan megint csak a pana jött ki befutónak. Nekem az nem opció hogy szervizbe szaladgálok. Fontosabb dolgaim is vannak. Hozzáteszem nem bántam meg bármennyire is az elején vagyok, de csak szuper lativuszokban tudok róla beszélni. Egyébként minden más márkához kívánok minden jót mindenkinek."

    Mert a legolcsóbbak általában ócskább anyagokból vannak összerakva, számomra fontos, hogy egy tárgy normálisan nézzen ki ha már ekkora helyet (kikapcsolva) elfoglal a nappaliban. Ezért törekszem arra, hogy ne ócska, fröccsöntött, kopogós kinézetű műanyagból legyen. A Panasonicnál is a drágább modellek tetszenek, ebben nincs differencia az LG és a japcsi gyártó között. Ettől még bőven jó lehet az alapmodell mindkét gyártó esetében, de többnyire még műszaki cikkekből sem az olcsóbbat veszem ha van választék. (de a legdrágábbat se) :D

    Amikor E8-ra cseréltem a korábbi E6-ost, akkor végignéztem a választékot. A SONY AF9 nagyon tetszett, majdnem azt vettem. Baromi jól néz ki az a cucc. Az AF8 szörnyű volt, a Pana alapmodellje sem tetszett. Lehet egy 77C8 kellett volna. :)
    Azóta a SONY mintha elfelejtette volna mi a jó design, a Pana viszont ebben is előrelépett.
    Viszont nekik nagyon kéne a 77 colos méret, mert az nincs.

    Nekem fontos a szervízháttér, az esetleges meghibásodás esetén a cég hozzáállása.
    Minden tönkre tud menni, bár megjegyzem nálunk tv még az életben nem ment tönkre, pedig már volt vagy 10 készülékünk. Volt 2 Panasonic plazmám is, mindegyik tökéletesen működött majd 10 évig. (illetve az előző E6V kicsit beégett, de az egy 2016-os példány volt, szinte semmilyen beégés elleni védelemmel. De sok 2016-os azóta is megy, minden gond nélkül.)

Új hozzászólás Aktív témák