Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    válasz Callisto #42213 üzenetére

    Szinte minden dióda feszültség / áram karakterisztikája jelentősen hőmérséklet függő.

    krx21: Szerintem igen fontos, hogy kompenzáció előtt viszonylag homogén legyen a panel hőmérséklete. Ha több óra mondjuk YT gombos, vagy logós vagy HUD-os használat után egyből megy a kikapcs (majd a kompi), akkor az szerintem időzített bomba...

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Callisto #42213 üzenetére

    A ~2000 órás JB folyamatból elvileg ~60 perc a "kihűlés" (szerintem mindenféle értelemben, nem csak hőmérséklet, de bármi elektromos kisülés), de az is a szokásos néhány perces méréssel kezdődik (a megszokott módon "azonnal", bár lehet, hogy 1-2 perc abból is "kihűlés").

    (#42215) krx21 - A "téglalap hiba" a nulladik mérésben van, a gyárban rögzített eredeti állapot lett hibásan felmérve, és azt a hibát igyekezett reprodukálni a ~2000 órás JB folyamat eredménye (tehát végül is ügyes volt, mert előjött a téglalap, avagy ugyan így el kellett volna tűnnie egy beégett téglalapnak, ha lett volna olyan és helyes lett volna a gyári referencia).

    A fenti két dologból jön az is, hogy ha a nulladik mérési referencia körülbelül valami normál szobahőmérséklet környékén lett rögzítve, akkor a későbbi mérést is jobb lehet ennyivel végezni. De lehet, hogy van pár hőmérő is valahol, és ebből plusz korrekció a mérésre.

    De nekünk szerintem az a legfontosabb, hogy pár hiedelemmel ellentétben, se a ~4 órás, se a ~2000 órás nem okoz fizikai elváltozásokat, csak mérés történik.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák