Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz tutitibi #20920 üzenetére

    Ez megmagyarázza miért nem voltam biztos az Auto mód létezésében a mostani Panasonic TV-ken: mert van is meg nincs is egyszerre. :))

    Ettől továbbra is áll, amit korábban írtam: alapvetően csak a Rec709-re és Rec2020-ra lesz szükséged, rendre SDR-hoz és HDR-hez (elenyészően ritka, ha nem jön össze jól ez a párosítás, vagy valami más kéne ezeken túl). Annyiban egészül akkor ki a javaslat, hogy ahol elérhető, ott hagyd Auto-n.
    Bár ez is csak a Blu-Ray kiadványokra megbízható, "kísérleti adás" lehet bármi egzotikus (szándékosan, vagy véletlenül, mert pl. még az adó se tudja mit lenne érdemes sugározni).

    Az esetleg kellemetlen lehet, ha a tunerekhez nincs Automata mód, de egy tuneren belül is lehet SDR és HDR is.
    Nem tudom, hogy esetleg megkülönbözteti-e úgy a Panasonic jelenlegi menüje az SDR-t és HDR, hogy gyakorlatilag nem nevezi át a képmód nevét, mégis olyan, mint ha lenne egy Cinema (SDR) és egy különálló Cinema (HDR) is? (Mint ahogy annak idején a 3D mód is külön életet élt, de nem mindig írta ki a TV a képmód nevébe hogy 3D.)
    Próbálj nézni SDR adót, állítsd be Rec709-re. Váltsd át HDR adóra, állítsd át Rec2020-ra. Kacsolj vissza SDR adóra és nézd meg hol áll.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák